Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kontrolka oleju i "STOP" przy olej


migacz71

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich (Meg 2, 1.6 16v, 2002)

goraca prosba o rade lub wlasne doswiadczenia, czujnik przy starcie pokazuje OIL LEVEl OK, mimo tego sprawdzalem poziom oleju i jest OK, nie widze wycieków, temp silnika OK - mimo to co jakis czas, przy zwiekszeniu obrotow wyskakuje STOP i pali sie kontr. oleju,

 

2 kwestia to dziwny klekot (zawory) przy starcie zimnego silnika i z reguly koniecznosci odpalenia ponownie, potem sie to nie powtarza

 

poradzcie cos bo mnie szlak trafia

autor. serwisy wlaczaja komp i tez nie potrafia nic powiedziec

 

oczywiscie najchetnie wymieniliby wszystko po drodze zeby sie nie głowic i ciachnac mnie na pare K.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kwestia to dziwny klekot (zawory) przy starcie zimnego silnika i z reguly koniecznosci odpalenia ponownie, potem sie to nie powtarza

A jesteś pewien, że to zawory ?? (jak dla mnie to symptomy koła)

Robiłeś już rozrząd ( z kołem faz lub bez?) Ile Ci kwadracików pokazuje ?? kiedy zmieniałeś olej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info

 

jest najpewniej tak jak mowisz, potwierdzilem to w jednym z serwisów, to ponoc nagminne, rozrzad wymieniłem kilka tysiecy temu, moja meg jest juz po wymianie skrzyni takze mimo ze teoretycznie ma najechane ok 80tysKM, jestem przekonany (co potwierdzilo kilku mechaników niezaleznie), ze kiedy bralem auto w 2004 od synoradzkiego - musialo miec ok 125tys a nie 25 jak wskazywal licznik, inaczej wszystkie perypetie jakie mialem z tym autem są niewytlumaczalne

 

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

 

 

ja mam to samo jak chodzi na postoju to ok jak rusze i dam wiecej gazu to zapala sie olej i stop. gasze zapalam jest ok przejade 100m zapala sie lampka olej i stop gasze i tak 3 razy i ok juz nie pali za kilka dni to samo co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!