Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak zdjąć wycieraczke przednij szyby???


Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem... musze zdemontowac obie wycieraczki przeniej szyby jednak nie mam pomyslu jak to zrobic...

 

Problem pewnie banalny lecz problem pojawia sie na samym poczatku... Otoz nie moge w zaden sposob odkrecic srob mocujacych wycieraczi... Boje sie uzyc wiekszej sily zeby czegos nie urwac, bo przy probie odkrecenia sroba ani drgie a caly mechanizm az trzeszczy...

 

co z tym zrobic???? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparat WD40 lub Cola na śruby. Po dłuższej chwili można ponowić spryskanie, czy też polanie. Potem jedna osoba trzyma wycieraczki, a druga próbuje odkręcić śruby.

A skoro masz tak zapieczone śruby to zorganizuj sobie od razu ściągacz do wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie zdjąć wycieraczki przedniej szyby bez żadnego klucza - warunek: musisz odkręcić nakrętki! Jeżeli to zrobisz odkręć nakrętkę tak aby wystawała trochę ponad śrubę, następnie weź kawałek metalowego płaskownika i owiń go ładnie szmatką. Podważ trochę wycieraczkę uderzając jednocześnie w nakrętkę młotkiem. Sposób sprawdzony i nic nie zostaje uszkodzone - wiem bo sam tak zrobiłem... Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDOL MA RACJE JA TEZ SCIAGALEM WYCIERACZKI BEZ SCIAGACZY W 2 OSOBY JEDNA PODWAZALA WYCIERACZKE KLUCZEM A DRUGA UDEZALA MLOTKIEM ROWNOCZESNIE RUSZAJAC RAMIENIEM TAKI POSLKI SPOSOB ALE DZIALA ;)

sory z a duze lierki to byl ostatni raz

Radzę przeczytać regulamin forum i się do niego stosować. Proszę poprawić ten post :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Coś kojarzę, że Lewemu kiedyś kombinerki właśnie pękły.

 

Owszem. Byłem w szoku, że można złamać kombinerki. Fotki jeszcze są na forum. Patent był taki, aby zblokować ramię z nakrętką. Następnie wykrecać nakrętkę, która poprzez blokadę będzie ciągnąć za sobą ramię z wiloklina. Kombinerki zblokowały bardzo dobrze, ale wykręcania nakrętki już nie przeżyły.

Wycieraczka zeszła dopiero po użyciu sciągacza do łożysk, i to nie bez trudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!