Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[scenic 1,6 z gazem 97r lub98]


andystrong

Rekomendowane odpowiedzi

serwisowany w ASO i kupione w salonie co go sprzedaje.

 

[ Dodano: 2007-10-26, 21:24 ]

POSIADA W WYPOSAŻENIU 4 PODUSZKI POWIETRZNE , ABS , CENTRALNY ZAMEK , SZYBY ELEKTRYCZNE , KLIMATYZACJĘ , HALOGENY, PRZYCIEMNIONE SZYBY , INSTALACJE GAZOWĄ ZAŁOŻONA W UBIEGŁYM ROKU JEST TO UDOKUMENTOWANE , WYMIENIONE TYLNE AMORTYZATORY , ROZRZĄD ITD , CAŁY CZAS SRWISOWANY W STACJI RENO

 

 

Popraw - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby jest ok. Ale musisz go obejrzec i przetestowac. Wjedz na kanal, sprawdz koniecznie koncowki drazkow, pompe wody, rozrzad(zalezy kiedy byl robiony i czy caly, czy tylko wymienione paski),poduszki pod silnikiem(ja nie sprawdzilem i ups...), wydech - wiadomo, ze koroduje szybko i trzeba wymieniac ale glownie chodzi mi o katalizator - czy jest ok, bo to rzecz najdrozsza z calego wydechu. I ogolnie jak jezdzi, czy nic nie stuka, szumi, gwizdze, czy przy hamowaniu nie sciaga na ktoras ze stron, itp... Aha. skoro ma gaz, to z wlasnego doswiadczenia podpowiem, ze powinienes dostac na ta instalacje wszelkie papiery a zwlaszcza chodzi mi o dokument na zbiornik(zawsza sprawdzane przy przegladzie rejestracyjnym). I sprawdz kolego czy umiejscowienie butli z gazem nie zaslania fabrycznie nabitego numeru nadwozia !!! Ja mam butle w kole zapasowym w scenicu i troszke nr nadwozia sa zasloniete i nie wszystkim mechaniko, na przegladzie chce sie brac do reki latarke, schylac sie i odczytywac nr nadwozia podczas rejestracji i stad mam problemy w niektorych stacjach z przedluzeniem rejestracji. Na szczescie juz wiem jak te numery "specom" pokazywac. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Obecnie jestem na etapie zakupu Scenica i znalazłem odpowiedni egzemplarz ( chyba ) i w związku z tym mam parę pytań. Mój wyszukany okaz to Renault Megane Scenic o oznaczeniach 1.6 e RN z 1997 roku z sekwencyjną instalacją gazową G3 przebieg 206 000 km.

 

I teraz tak:

 

1 - Czy w tym silniku pompa wody jest napędzana paskiem rozrządu ( jak w Lagunach 1.6 ) ?

2 - Czy 90 Koni ( bo tak podaje ogłoszenie ) to wystarcza na w miarę swobodną jazdę tym autem ?

3 - Jak sprawa się ma jeśli chodzi o spalanie w tym silniku ?

4 - Jak drogi jest kompletny rozrząd i pompa wody ?

 

To chyba wszystko co potrzebuje wiedzieć, z góry dziękuje za wszelkie sugestie i odpowiedzi - i przepraszam jeśli coś zrobiłem nie tak, ale to mój pierwszy post na tym forum - tak, że proszę o wyrozumiałość.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wita ja właśnie zakupiłem scenika 97 1.6 oprócz skóry i podgrzewanych foteli pełna lufa cena 12000 + koszt sprowadzenia 650 zł bo autko jest sprowadzone z niemiec osobiście po nie byłem czekam na dokumenty bo są u tłumacza i niemogę sie doczekac kiedy je zarejestruje no i w droge :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny, fajny kolor. Jakiś opis wrzuć, halogen jest więc już jakiś wypasik nie zerowy :-) . Jak mnie wzrok nie myli gonił po austryjackich drogach znaczy sie przebieg może mieś ale zawiecha będzie miód. Jaki rok ? 98 czy początek 99 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!