Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Popychacz hydrauliczny


KOSA78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem jak renia postoi ze 2 dni to po odpaleniu przez chwilę słychać z pod maski głośne metaliczne klekotanie, po chwili robi się ciszej ale i tak trochę słychać szczególnie po otwarciu maski. Domyślam się, że padły samo regulatory hydrauliczne, da się to samemu wymienić? Ściągnąć kolektor i pokrywę zaworów to małe piwo ale nie wiem co będzie dalej trzeba demontować rozrząd i wałki żeby dobrać się do nich, jak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słychać przez chwilę po kilkudniowym postoju to nie ma się czym martwić, gorzej gdyby klepał cały czas. Podsumowując zalewać benzynkę i jeździć dalej :-)

 

Jeszcze uzupełnię swoją wypowiedź - gdybyś miał jednak ochotę wymieniać te popychacze to niestety trzeba wyjąć do tego celu wałki rozrządu.

Edytowane przez mih00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego, a nie zaczęło Ci klepać z powodu ujemnych temperatur? Mi teraz przy -10 również klepie przez sekundę jak uruchomię silnik, potem klepie ciszej (praktycznie niesłyszalnie) przez sekundę, a potem cisza i silnik pracuje normalnie.

 

Fakt, silnik jeździ na Visco 5w40 już dobre 15tyś kmów, także wymiana się szykuje, powinno poprawić sprawę, ale w przypadku silników z hydrauliczną regulacją zaworów, jest to objaw można powiedzieć standardowy. Jeśli nie klepią cały czas to nie ma się co martwić. Jeśli jednak klepią cały czas to pozostaje wymiana. Ból taki, że na cylider masz 4 popychacze, a na ucho ciężko stwierdzić które klepią i najlepiej wymienić wszystkie, a to już nie mały koszt.

 

Ps. Jeśli lekko klepie, tak bardzo lekko to się nie dziw, to już nie jest młody silnik, swoje pewno przepracował i chcąc nie chcąc na pewno będzie wydawał inne odgłosy niż nówka z salonu.

 

Daj znać czy zaczęło klepać na minusowych temperaturach i czy jak było na plusie, to nie klepał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!