Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka poduszki AIR BAG - błędy


Rekomendowane odpowiedzi

cięcie

Czyli ,wyrzucić kostkę ?

 

[Z racji nagminnego niestosowania się do regulaminu forum oraz próśb i gróźb Moderatorów, zmuszony jestem dorzucić kolejny punkt karny do kolekcji. Tym samym zostaje zablokowana możliwość pisania postów. W celu podjęcia dalszych działań proszę kontaktować się z Administratorem forum. Dodam, że jest to pierwszy tego typu przypadek od początku działania forum. DrNO]

 

Tak trudno przeczytać regulamin, a szczególnie jego 9 pkt. Nie interesuję Cię nawet uzasadnienie ostrzeżeń. A może masz to głęboko...... Zresztą widzę, że inni moderatorzy postarali się o forum w wersji demo dla Ciebie. Masz 2 miesiące czytania, może nadrobisz zaległości z regulaminem. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

podpinam się pod temat, sytuacja jak w wielu przypadkach,rano odpalam auto i niespodzianka nie gaśnie kontrolka poduszki. Przewody pod siedzeniami są ok,pozstało mi sprawdzenie napinaczy-jeżeli nic tu podejrzanego nie będzie to co mi pozostaje? Warsztat?elektryk? często czytałem że pojawia się tez kontrolka SERVICE u mnie czegoś takiego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SnakeEyes, sprawdź fotel jeszcze raz, u mnie tez jest ok, a wystarczy że ktoś przesunie go do tyłu i juz wskakuje błąd. Druga sprawa jak napisałeś, napinacze, dociśnij wtyczki, nie musisz nic rozbierać tylko odgiąć osłonę przy fotelu. Jeszcze może być zwijacz przy kierownicy, może być przetarty i dlatego czasami nie łączy. Często jak ta cześć się psuje to słychać to przy kręceniu kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może być zwijacz przy kierownicy, może być przetarty i dlatego czasami nie łączy. Często jak ta cześć się psuje to słychać to przy kręceniu kierownicą.

 

Sprawdze jutro bo teraz ciemno i na impreze czas się szykować...a przy kreceniu kierownicą nic nowego nie slychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy też coś dziwnego dzieje się u mnie z kontrolką od poduszek. Gdy przekręce kluczyk to kontrolka gaśnie normalnie po kilku sekundach (3 bodajże). Problem polega na tym, że czasami się zapali na chwilę podczas kręcenia rozrusznikiem tak na sekunde. Wie ktoś w czym jest problem?

 

Pozdraiwam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kupa...napinacze wygladają ok,kabelki wszystkie ok,podociskałem gdzie nie gdzie,fotele poprzesuwałem troszkę przód-tył itp i wciaż sie pali kontrolka. dziwne jest to, że ani fotel nie był ruszany,nic pod nim nie mam...jeździłem było ok,postawiłem na nocke,rano wsiadam i już nie gaśnie do dziś :-/ odpiąc kostkę pod siedzeniem i podpiąć jeszcze raz?aku odłaczać czy wystarczy,że nie przekręca kluczyka? <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani fotel nie był ruszany,nic pod nim nie mam...

powinna być wiązka kabli od poduszek <ok>

Rozłącz je kilka razy, psiuknij kontaktem do styków elektrycznych, wyczyść czymś cienkim (gwoździkiem), podoginaj styki to wszystko co można poradzić z tymi kostkami.

Ja u siebie już nauczyłem się to naprawiać w czasie jazdy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem posiadaczem renault megane z 1998r. Mam problem z kontrolką poduszki powietrznej, a mianowicie po uruchomieniu silnika kontrolka gaśnie, ale po kilku sekundach zapala się i świeci. Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

 

 

Przeniosłem do istniejącego tematu. Przeczytaj posty wyżej. lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam! Poniewaz mam taki sam problem od pewnego czasu,poczytałem forum i zabrałem sie za te wtyczki pod siedzeniami . Mam scenica 2001(I phII)

-sprawdziłem wtyczki w napinaczach ,podociskałem-NIC

-szukałem kostek pod siedzeniami przednimi ale nie znalazłem żadnych(przewody są w takich gąbkowych "rurkach" i wchodza pod plaskik w podłodze, wyjąłem ten plastik i pod spodem znalazłem kostki i cos na kształt bezpiecznika na przwodzie- podociskałem i dalej NIC-czy są w scenicu jakieś inne kostki

-co do zwijacza pod kierownica czy da sie to ustrojstwo sprawdzić bez demontażu kierownicy i poduszki. Przy kręceniu kierownicą nic nie ociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem kostek pod siedzeniami przednimi ale nie znalazłem żadnych(przewody są w takich gąbkowych "rurkach" i wchodza pod plaskik w podłodze

poszukiwania skieruj w przeciwnym kierunku. Kostki powinny być umocowane zaraz pod siedziskiem.

co do zwijacza pod kierownica czy da sie to ustrojstwo sprawdzić bez demontażu kierownicy i poduszki

Można, podpinając pod Clipa, pokaże Ci wtedy dokładnie gdzie jest błąd, ale lepiej poszukaj jeszcze tych kostek pod fotelami.

 

mala, musisz albo kupić taki sam sterownik z tym samym numerem, albo dać ten do zresetowania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. poszukam tych kostek. moze są pod tymi gąbkowymi otulinami przewodów-spróbuję je poodwijać ale tak na macanego to kiedyś nic nie znalazłem a idąc za przewodami dotarłem pod tem plastik w podłodze (to jest jak gdyby przedłużenie tych szufladek pod siedzeniami w scenicu)

Jeszcze o zwijaczu(taśmie)w kierownicy- ponieważ nie znam nikogo kto dysponuje CLIPem (pomiędzy Jasłem a Nowym Sączem) jestem zdany na podłączenie w ASO (albo LISOWSKI N.Sącz albo ZODIAC Krosno) lub też skorzystanie z uniwersalnego interfejsu. To ostatnie mógłbym mieć od ręki. Czy uniwersalny interfejs diagnostyczny też "prawdę mi powie" czy lepiej od razu do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze są pod tymi gąbkowymi otulinami przewodów

nie, one są na wierzchu pod samą gąbką (siedziskiem). Przewody z podłogi wchodzą do plastikowej większej kostki i tam jest łączenie z napinaczem i poduszką.

Czy uniwersalny interfejs diagnostyczny też "prawdę mi powie"

tego nie wiem, musi się wypowiedzieć ktoś kto ma taki sprzęt, albo kto sprawdzał poduszki czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem... co jakiś czas zapala mi się kontrolka poduszek. Po podłączeniu do komputera wyszedł błąd: "zapalnik Airbag'u kierowcy - przerwa". Czyli wychodzi na to ze czasami gdzieś nie styka. Ponoć naprawić się tego nie da tylko trzeba wymienić poduszkę. Ma ktoś może jakieś własne doświadczenia? Czy ten zapalnik znajduje się przy poduszce czy gdzieś w innym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!