Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

korek spustu oleju, miedziana uszczelka


martbex

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc jaki jest korek od spuszczania oleju w Megane I 2002. Znalazłem na forum info, ze jest to kwadrat 8mm/8mm - czyli klamka, na allegro natomiast znalazłem Klucz trójkąt do korka oleju - Renault

i jeszcze jedno, jaka miedziana uszczelke mam kupic, jakie fi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro natomiast znalazłem Klucz trójkąt do korka oleju - Renault

 

Kwadrat tez jestbywa na allegro u tego samego sprzedawcy bo sam sie zastanawiam na zakupem, klamka i klucz skręcany dobrze mi narazie do tego służyły, ale trzeba kupić coś profesjonalnego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zdunman, Kupilem w norauto klucz za 8 zł i uszczelki za 5. Przy wymianie pojawil sie problem, nie moglem odkrecic filtra oleju, nigdy z tym nie mialem problemu w innych autach, moim kluczem zrobilem az dziure w filtrze, pojechalem na stacje kupic klucz łancuszkowy i nadal nic, w koncu zholowalem auto (bo nie mialo juz oleju) do mechaniora i dopiero on po wielu wysilkach odkrecil mi tenfiltr - mial taki klucz lancuszkowy ale z dodatkowym naciagiem i poszlo. Okazalo sie ze ktos przykrecil filtr na sucho!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem kiedyś problem w Lanosie i nie pomógł śrubokręt to spłaszczyłem puszkę i wielką żabką do rur udało się odkręcić, ale w Lanosie było więcej miejsca w silniku. W tym pewnie bym się z tą żabką nie zmieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo filtr dokręca się ręką a nie kluczem (będzie na 100% szczelnie) to po pierwsze primo, a po drugie primo to tak jak gacek prawi, przebijasz filtr na wylot śrubokrętem i jest łatwiej. Jedna dziura w jednej ściance nic nie daje. Oczywiście , że możesz trafić na przypadek że jakiś paproch-mechanik dokręci filtr kluczem lub na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że ta miedziana uszczelka w 1,9 DCI tez jest i za każdym razem nalezy ją wymienić?? Pomocy średnica uszczelki do 1,9DCI F9Q bo w sklepie zawodowiec prosi o średnicę a bez oleju jak ją wyciągnę to do nich raczej nie podjadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie we wszystkich Renówkach będzie taka sama średnica. O ile pamięć mnie nie myli to wewnętrzna średnica uszczelki jest 16mm. Kiedyś zawsze ją zmieniałem. Ostatnio nie wymieniłem i problemu nie ma.

Jeśli to nie pilne, to mogę jeszcze dzisiaj zmierzyć starą uszczelkę, wtedy informacja będzie pewniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udałem się do servisu renault celem zakupu uszczelki miedzianej do scenica 1,9DCI a pan mi zadaje dziwne pytanie jaką mam miskę olejową aluminiową czy stalową bo są do nich dwie różne uszczelki. Jako że kosztowały po 2 zł wziąłem obie jutro sprawdzę jaka poszła i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!