Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę: Scenic 1,9 dCi


BasteKNT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

bardzo proszę o ocenę samochodu:

 

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-9dci-120-km-oplacony-C22036747.html

 

To mój pierwszy zakup, dodatkowo samochodu marki o której niewiele wiem, więc zawodowym nawykiem będę mówił co widzę, nie stawiał diagnoz. :)

 

Samochód jest sprowadzony z Włoch (i ma komputer pokładowy po włosku...). Wnętrze wygląda... różnie. Skóra na boku siedziska kierowcy i pasażera jest pęknięta od strony zewnętrznej. Gałka drążka zmiany biegów jest poważnie sfatygowana, na kierownicy nie widać objawów zużycia. Deska rozdzielcza nieporysowana, z tyłu ładnie, bagażnik z lekkimi zarysowaniami plastików, nic wielkiego. Karoseria wygląda w porządku, wszystko równe (jak na moje - niewprawne - oko), nie widziałem śladów lakierowania.

 

Przy mrozie -20 stopni samochód odpalił od razu (prąd pożyczony), silnik pracował równo, wewnątrz spore wibracje (z powodu zimnego silnika?), spaliny białe, żadnej wody z rury wydechowej.

 

Problem z elektrycznymi szybami: wszystkie otwierały się po trzy centymetry, później trzeba było zwolnić przycisk, nacisnąć jeszcze raz - i znowu 3 cm. Takie działanie było niezależne od tego czy przycisk był wciśnięty do pierwszego oporu, czy do końca. Po wyłączeniu i włączeniu blokady na drzwiach kierowcy wszystkie szyby działały ok, oprócz szyby kierowcy. Po wyłączeniu silnika, odłączeniu klem na chwilę i ponownym włączeniu (także z pożyczonego prądu) znowu "trzycentymetrowy" system działania wszystkich szyb.

 

Brak radia, wyciągnięte, wg pracowników komisu przed przyjazdem z Włoch.

 

Czy możliwe jest, żeby przebieg był autentyczny przy popękanym siedzisku i zmęczonej gałce zmiany biegów? Czy ktoś widział ten samochód? Czy cena jest tak atrakcyjna jak się wydaje? Do samochodu trzeba dokupić koniecznie akumulator i opony zimowe, radio też by się przydało.

 

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 94 tyś i ta skóra faktycznie pęka, lewarek też jest trochę przytarty ale moje podejrzenia wzbudza tylny zderzak, ma zupełnie inny odcień lakieru jak i plastiku który się na nim znajduje. Nie wiem jak inni ale ja bym sobie odpuścił i poszukał jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym sobie odpuścił!!!

Na pierwszy rzut oka niby ok, ale wydaje mi się że przebieg nie jest realny. Zawsze możesz podskoczyć do ASO mając VIN sprawdzą Ci co było robione podczas ostatniej wyizyty i przy jakich km.

Co do szyb to się nie przejmuj to jest normalne przy braku prądu, trzeba je zaprogramować, tzn. trzymając przyciski zamykania/otwierania szyb w pozycji zamykania przez ok 10s szyba się zaprogramuje i będzie hulać. Niestety trzeba tak zrobić z każdą szybą osobno.

Edytowane przez jonasz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Zderzak rzeczywiście, nie zauważyłem tego. A skoro tego nie zauważyłem, to pewnie paru innych rzeczy także... Co do VIN - jest międzynarodowa baza danych? Bo auto nie było zarejestrowane w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny model z 2004r(aktualnie wystawiony na otomto).Porównując oba samochody uważm,że oferowany pojazd ma przejechane grubo ponad 200tyś z uwagi na stan zużycia pedałów oraz skóry na fotelu kierowcy. W miom samochodzie z przebiegiem 179tyś fotel ma delikatne pęknięcie a pedały znacznie mniejsze wytarcie. W mojej ocenie brak oryginalnego radia dyskwalifikuje taki samochód do zakupu.To jest widoczny brak a co dalej? Cena atrakcyjna ale po opłatach nie tylko rejestracji i dopowadzenie samochodu do normalnego użytkowania(olej,rozrząd itp) może zamknąc się w granicach 20tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!