Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uwagi eksploatacyjne silników pojazdów renaul


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

OK spróbuje przetestować przy najbliższej okazji. Jakbyś mógł Danielossss zobacz ile Ty masz obrotów przy 100km/h.

 

Jeszcze jedna rzecz:

- czy Wam nie przeszkadza, że wg tych zasad, które opisaliście w powyższych postach silnik "działa jak odrzutowy", tzn. chodzi mi o głośność pracy przy tak wysokich obrotach w przedziale 3000 - 4500 :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000-4500 to są średnie obroty, wysokie są powyżej 4500

 

i silnik najlepiej czuje się pomiędzy max momentem obrotowy a max mocą - ma wtedy największą wydajność

 

jazda na zbyt niskich obrotach powoduje przeciążenie silnika i jego szybsze zużycie

 

jak masz "za głośno" to sprawdź stan wydechu może tu czeka mała niespodzianka

 

co do obrotów przy 100km/h jeśli nie masz auta z tajemniczą przeszłością (np wymiana skrzyni) to skoro producent tak przewidział to nie ma czym się przejmować

 

w 2.0 8v 3000obr mam przy 120 km/h a w clio 1.8 było 100km/h skrzynie takie same były w obu autach (JB3) różniły się tylko przełożeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich obserwacji na trasie to zauważyłem że dochodząc do 110 km/h jest troche powyżej 3000 obrotów a dochodząc do 120 km/h jest 3500 a jak chcem kogoś wmiare szybko wyprzedzić to musze nakręcić silnik do 4,5 tys. obrotów i wcale nie jest głośno tytułem tych obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może mam przeczulenie bo to mój I silnik z taką mocą :-D

 

Fabką 1.2 jeździłem najdłużej i ona głośną pracę silnika miała jak było "za dużo" obrotów. Widocznie muszę się przyzwyczaić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach jazdy sposobem "promowanym" w tym temacie nasuwa mi się wniosek, iż jeżdżąc po mieście nie zmienię biegu powyżej 3... :-|

 

:) Dlaczego :-D

 

:) Dlatego, że na 3 biegu mam ok. 2500 obrotów przy 60km/h, a jak wszystkim wiadomo przepisy normują jazdę po mieście z prędkością o 10km/h mniejszą tj. 50km/h.

 

:P Zastanawiam się również, czy większość z wypowiadających się tu osób stosuję średnią prędkość po mieście ok. 80km/h bo wtedy mamy ok. 2500-3000 obrotów przy 4 biegu.

 

Strach pomyśleć jaką prędkość w mieście mają Ci co wrzucają 5 bieg :shock:

__________________________________________________________________

 

Jeszcze raz zaznaczam, że powyższa wypowiedź to moje wnioski po stosowaniu się do porad zawartych w tym temacie w ciągu dwóch pierwszych dni jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz jechać np 60km/h:

najlepszy bieg to 3 lub 4 w zależności od silnika ale ktoś się upiera i jeździ na np 5. - chcąc przyspieszyć mocno silnik przeciąża...

 

obroty na poziomie 2500-3000 to są obroty w których silnik czuje sie dobrze ale łatwo jest go przeciążyć podczas gwałtownego przyspieszania

 

szkoda, że nie masz komputera pokładowego pokazującego zużycie paliwa, ja go mam i tak: spalanie jest najmniejsze dla obrotów w okolicach 3000, przy 2000 obr jest prawie 2 razy większe niż przy 3000, a przyjemność z jazdy i dynamika sporo mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CooB, często jeżdżę przez Bydgoszcz więc nie opowiadaj że tak wolno tam jeździcie :-P

 

ja tak jeżdżę ale w mieście najwyższy bieg jakiego używam to "3" jakby to powiedzieć autko jeszcze sprawnie przyspiesza, a przy niższych obrotach jest bardzo elastyczne, na 3 biegu jedziesz jak automatem. po co 4 aby zamulić silnik? o to chodziło broniusiowi że przy prędkości 50km/h najlepszym rozwiązaniem jest włączenie biegu "3" ponieważ... czytaj 2 wiersze wyżej :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach jazdy sposobem "promowanym" w tym temacie nasuwa mi się wniosek, iż jeżdżąc po mieście nie zmienię biegu powyżej 3.

i czym się martwisz. Ja czwartego biegu używam nocą w mieście, a 5- tego tylko w trasie. Nie przeszkadza mi to mocno- wpływu na spalanie nie widzę. Poza tym miasto to nie 50, ale i 70 w dozwolonych miejscach. Liczniki zazwyczaj zawyżają prędkość rzeczywistą.

Więc właściwie co wynika z Twojego wniosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coob powoli przestaję rozumieć, twój problem :-D

 

Nie wiem, jak masz wątpliwości jak się powinno jeździć to są specjalne kursy ekonomicznej jazdy (nie pisze tego dlatego, żeby Ci doładować, ale dlatego, że sam chętnie na coś takiego bym się pisał i każdy kurs jazdy zwiększa nasze umiejętności i bezpieczeństwo na drodze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kursy ekonomicznej jazdy
byłem organizowało renault truck Poznań ale tylko dla posiadających kategorię "c", ale takimi furami jak uczyli to jeździ się całkiem inaczej pod względem ekonomiczności niż osobówkami, przy mojej jeździe moja megi spala do 8,0 jak żona jeździ to nigdy nie przekroczyła 7,3 więc czy to jest źle (gaz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mi właśnie chodziło:

(...)w mieście najwyższy bieg jakiego używam to "3"(...)
(...)chcesz jechać np 60km/h:

najlepszy bieg to 3 lub 4 w zależności od silnika(...)

Ja czwartego biegu używam nocą w mieście, a 5- tego tylko w trasie.(...)

 

Teraz jestem spokojniejszy, że nie będę odosobniony :-D

 

P.S.

Ja naprawdę mam spore chęci zmienić mój styl jazdy, który utkwił we mnie z "małolitrarzówek" (np. 1.0, 1.2 itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!