Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik daje się uruchimić bez problemu ale...


f1soltys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

 

Problem dotyczy uruchamiania silnika. Zacznę od tego, że silnik uruchamia się bez problemu - nawet przy ostatnich mrozach. Pewnego razu miałem jechać rano do pracy, uruchomiłem silnik, ale okazało się, że czegoś zapomiałem i po parunastu sekundach musiałem silnik wyłączyć. Gdy róciłem, próbowałem uruchomić silnik ponowanie ale nie samochód nie chciał zapalić. Tzn po drugim czy trzecim kręceniu niby zaskakuje ale tylko nim szarpie na bardzo niskich obrotach i po 2-3 sekundach gaśnie. Po kilku kręceniach auto w sumie zapali. Przez kilka kolejnych dni robiłem test i prawie zawsze się tak dzieje - pali za pierwszym razem, nawet na mrozie ale po szybkim zgaszeniu, już są problemy.

Dodam, że jednocześnie zauważyłem jedną jeszcze rzecz - tzn jak silnik jest zimny to przy zmianie biegów silnik się dusi. Wygląda to tak, że zmieniam bieg, próbuje dodać gazu a silnik zamiast przyspieszać to hamuje. Po mniej niż sekundzie silnik nabiera mocy. Jest to strasznie wkurzające.

Macie jakieś sugestie? Moi mechanicy nie potrafią sobie z tym poradzić. Dodam, że "komputer nic nie wykazał". Przynajmiej będę wiedział, co im sugerować.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być przycinający się silniczek krokowy lub brudny kanał doprowadzenia powietrza dla wolnych obrotów. I tradycyjnie sprawdziłbym czujnik położenia wału.

 

 

EDIT:

Jeszcze jedna rzecz mi przychodzi do głowy: sprawdz elektrozawór na pochłaniaczu par paliwa lub też ewentualnie zatkaj na stałe weżyk doprowadzający je do silnika.

Edytowane przez mih00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!