Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie chce palić po nocy po wymianie pompki paliwa


Tomek27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z moja meganą 1,6e 96r 90km ,niedawno zawiesiła mi się pompka paliwa nie chciał mi wogóle odpalić ani nie było słychać pompki paliwa,kupiłem pompkę na szrocie założyłem i elegancko mi odpalił jeżdziłem cały dzień ,następnego dnia rano już mi nie chciał odpalić kręcił kręcił tak jakby chciał zaskoczyć ale nie mógł dopiero po którymś razie odpalił ,i potem już zakażdym razem rano jest to samo ,nie wiem czy ma wpływ na to że akumulator mi zdechł i go odłączyłem ,słyszałem ze może to być też silniczek krokowy po odłączeniu aku trzeba go przyuczyć co o tym sądzicie co mogę zrobić... :)

Edytowane przez Tomek27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz wcześniejszych rad proponuję Ci jeszcze dolać jakiś środek do paliwa czyszczący układ paliwowy i wiążący wodę - może być nawet trochę denaturatu. ja u siebie na jakieś 15l benzyny wlałem 0,5l denaturatu i naprawdę problemów z paleniem nie mam (denaturat wiąże wodę kondensacyjną z układu paliwowego i baku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik tem. już wymieniałem wcześniej byłem u kolesia i na kompie był błąd czujnika tego biała końcówką drugi od góry ,a denaturat lałem wcześniej zanim sie tamta stara pompka popsuła ,wlałem 0,25l na pół zbiornika paliwa.

Dziś zapalałem auto i nie chciał zapalić po odłączeniu silniczka krokowego po 2 razie odpalił z ledwością następnie podłączyłem silniczek i zostawiłem go do unormowania obrotów 10 min.

 

Zobaczę jutro rano czy odpali i dodam trochę gazu przy odpalaniu i napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz obecnie mam na pierwszej białej kresce nad rezerwą

 

Dodano: 09 lut 2012 - 16:41

Byłem odpalić moja renie i po kręceniu parę razy nie chciała odpalić (wcisnąłem gaz) było jeszcze słychać jakiś głośne uderzenie z pod maski i przez chwile było tak jak by próbowała zaskoczyć ,po czym spróbowałem odpalić na gazie i też nie za bardzo chciała ale odpaliła i przełączyłem na benzynie zaczął się dławić ( te dławienie już mi występowało parę razy po nocy jeszcze na starej pompie ) i zgasł ,znowu próbowałem odpalić na benzynie i ledwo ledwo ale się poradził i odpalił i chodził ok , po zgaszeniu i ponownym odpaleniu odpalił już normalnie , nie wiem czym to może być spowodowane... :)

 

może ma coś z tym wspólnego filtr paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego czym to może być spowodowane , pompkę przed kupnem sprawdzaliśmy na aku chodziła bardzo szybko ,

 

Dodano: 11 lut 2012 - 10:38

może miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam trochę na forum i piszą że to może byś REGULATOR CIŚNIENIA PALIWA jest na listwie wtryskowej że może nie trzymać ciśnienia

 

Dodano: 14 lut 2012 - 18:53

zauważyłem jeszcze chyba nieszczelność w instalacji gazowej po przytknięciu ucha pod maską przy parowniku słychać delikatne syczenie jakby gaz się ulatniał

 

Dodano: 14 lut 2012 - 18:54

jak bym chciał założyć ten zaworek zwrotny to przed listą wtryskową...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki zaworek zwrotny, bzdury piszecie w silniku benzynowym z wtryskiem paliwa zaworek jest totalnie bez sensu.

 

zaworek zwrotny montuję się do starych diesli, bo tam nie ma pomp paliwa!

 

Jeżeli masz problem z odpalaniem rano to:

 

1. wlej więcej paliwa przynajmniej 1/2 zbiornika, wiem że to zaboli twój portfel, ale wiele samochodów gorzej odpala rano, jak jest mało paliwa

 

2. jeżeli punkt pierwszy nie pomaga trzeba sprawdzić czy pompa paliwa dobija ciśnienie przed uruchomieniem silnika. Możesz to częściowo sprawdzić podczas odpalania uruchamiając zapłon poczekać parę sekund, wyłączyć zapłon, włączyć znowu, znów parę sekund odczekać i odpalić, jeżeli to pomaga, to problem jest w układzie paliwowym, jeżeli nie to szukaj w układzie zapłonowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wleje paliwa i zobacze ,a co do dobijania pompy paliwa to sprawdzałem przekręciłem stacyjke odczekałem troche i tak pare razy i próbowałem uruchomić silnik i nic! to samo

 

Dodano: 24 lut 2012 - 17:17

Dziś wskrzesiłem renie bo stała 3 tyg. i jeszcze padł akumulator ,wlałem jej troche paliwka obecnie jest ponad pół zbiornika zobaczymy rano jak odpali

 

Dodano: 27 lut 2012 - 10:08

Witam ponownie ,stało się olśnienie jak pisałem wcześniej zatankowałem 17litrów benzynki i miałem stan ponad pół baku i rano odpalił bez problemu od razu normalnie cud ktoś ma na to wyjaśnienie>>>> :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!