Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 16v 2000r problem z obrotami


winnetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

autko posiada sekwencyjną instalację LPG, aczkolwiek problem występuje zarówno na benzynie jak i LPG więc instalacja raczej nie broi :)

Po odpaleniu silnika obroty przy aktualnych temperaturach wskakują na ok. 2000 i dopóki nie dodam gazu utrzymują się na tym poziomie. Jeżeli silnik samoczynnie się rozgrzewa podczas skrobania szyb to obroty stopniowo schodzą coraz niżej aż do poziomu ok. 750-800 (zajmuje to ok. 10-15minut). Jeżeli nie czekam na rozgrzanie się silnika tylko odpalam i dodam gazu to obroty ponoszą się do tego poziomu do jakiego przegazowałem i nie wracają na niższy poziom.

Podczas jazdy niezależnie od tego czy czekałem aż silnik się rozgrzeje czy też nie obroty po wrzuceniu luzu skaczą gwałtownie między 2500-3200 i na skrzyżowaniu wszyscy się na mnie dziwnie patrzą :) To samo przy zmianie biegu, wciskam sprzęgło obroty skaczą zmieniam bieg i szarpnięcie bo obroty skoczyły ;) Jak wrzucę bieg i puszczę pedał gazu czuję że silnik sam utrzymuje wysoki poziom obrotów bo auto jedzie za szybko samo np. na 3 biegu bez gazu 60-65km/h przyhamuje a ono znowu przyspiesza do tej prędkości. Wcześniej na 3 biegu bez gazu autko jechało ok. 40-50km na godzinę i po przyhamowaniu nie rozpędzało się samo.

Problem pojawił się ok. 2-3tyg temu. Jeszcze nic w tej kwestii nie robiłem ze względu na nadmiar innych obowiązków. Dodam, że ostatnio robiłem trasę ok. 120km i symptomy utrzymywały się cały czas nie zależnie od tego czy zrobiłem pauzę na stacji benzynowej wyłączając silnik czy zjechałem na chwilę na pobocze zostawiając pojazd na chodzie.

Już mi nerwy puszczają jak mam zmienić bieg albo dojeżdżam do skrzyżowania :)

 

Aha, jeszcze jedna sprawa, która ma może coś wspólnego z problemem. Zauważyłem ostatnio, że przy wysiadaniu z pojazdu i zamykaniu drzwi co jakiś czas "kopie mnie" prąd. Nie wiem, czy to kwestia welurowej tapicerki i przepływu ładunków elektrycznych czy jakieś przebicie z auta.

 

Później postaram się nagrać i wrzucić link do filmiku na youtube z objawami :)

Edytowane przez winnetu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!