Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na ile wycenic mojego Scenica? :)


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak siedzę i się zastanawiam co zrobić. Mam mojego Scenica od ok. pół roku, auto jest super, wygodne, rodzinne, bezpieczne i niezawodne... ale doszedłem do wniosku że nie potrzebuje tak dużego auta bo prawie zawsze jeżdżę sam a perspektywa założenia rodziny jest daleka.

Autko jest z 98r (posiadam książke serwisową i pełną dokumentacje) ma obecnie 162tys km (ja przejechalem ok. 20tys km), silnik 2,0+LPG sekwencja (założona przy przebiegu 148tys km - jest na gwarancji) ... Auto Nie wymaga wkładu finansowego, wszystko jest na bieżąco robione - póki co same eksploatacyjne rzeczy bo nic sie nie psuje.

Do tego dobre radio jvc z mp3+usb (sterowane fabrycznym pilotem) z 6 glośnikami alpine.

Posiada pare kosmetycznych mankamentów: lekko pęknięty zderzak i pare drobnych rysek na karoserii.

Zastanawiam się nad Seatem Ibiza TDI 2000-2002r. lub Leonem TDI..

Ile można wziąć za takiego Scenica? Ktoś jeżdzi po giełdach i orientuje się w obecnych cenach i realiach rynkowych?

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sie ostatnio rozejrzeć na giedzie w gliwicach, scenicki, bylo parę scenicow bez gazu i z gorszym wyposażeniem glownie 1,6 97-98 .. wołali za nie 15-18tys ...

Kurde.. najgorsze ze jak wziałem pod kreske to wyniósł on mnie z gazem i przeglądem ok.21 tys zl ;) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrTea, zmusza Cię ktoś do sprzedaży? poczyniłeś pewne inwestycje to teraz daj sobie czas na to by zaczęło to się zwracać

 

Jak dla mnie gaz w aucie to duża wada...więc pewnie część kupujących myśli podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie kupiłbym auta z gazem tak jak dla kolegi Broniusia dla mnie to wielki minus. Mówisz, że samochód masz od pół roku. Zastanawia mnie jedno pytanie dlaczego kupiłeś pół roku temu takie duże auto skoro wszystkie znaki na ziemi pokazywały Ci, że będzie za duże? Sorry za OT A co do ceny widziałem podobne auto z twoim wyposażeniem w komisie za 19500 zł. Wiem, że komisy narzucają marże od 1000 do 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojego pytania:

Auto kupilem bo musialem jakis kupić a to bylo w idealnym stanie technicznym, po za tym potrzebowalem autka zeby jezdzic nim w Anglii a pozniej spakować swoje wszystkie manele i wrócić nim do kraju.

W ibize bym sie nie spakował bo siedziałem tam blisko dwa lata i troche rzeczy sie nagormadzilo a do tego sporo jeżdziłem tam zwiedzajac rózne ciekawe miejsca najczęsciej w 4ro osobowym składzie ;)

Co do gazu to nigdy wcześniej nie miałem lpg w aucie.. ale teraz spokojnie moge powiedzieć że sekwencja spisuje sie znakomicie a jedyna róznica jest na stacji - do pełna tankuje za ok 100zl ;) i moge przejechać w trasie w zależności od jazdy ok.450-500km, w miescie pali mi jakies 10-12l na 100km... wiadomo że z klima i głębiej wciśnietym pedałem gazu weżmie więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok produkcji to w sasadzie, jedyna rzecz która wpływa na wartość auta, pojemność silnika i wyposażenie to rzecz drugorzędna. Moim zdaniem im samochód popularniejszy tym go trudniej sprzedać, bo potencjalny klient ma w czym wybierać. Ja swoje Punto sprzedawałem pół roku, stan auta idealny, wyposażenie też bogate, oczywiście jak na Punto. Niestety cena którą mi oferowali nie zadawalała mnie, aż w końcu znalazł się odpowiedni człowiek który gotów był wyłożyć godziwe dla mnie pieniądze. Reasumując auto sprzedać jest bardzo łatwo, ale ciężko uzyskać za nie dobrą cenę, co jest efektem większej podaży nad popytem :cry: niestety :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 19500 co podaje Jahu to cena wywoławcza nawet w komisie i zbicie 2-3 tyś nie stanowi problemu wystarczy trochę pogrymasić. Więc cena "do wzięcia" będzie około 16-17 kzł. Co do wyposażenia samochodu to mało istotne co tam jest, zimówki też.

Tylko ten gaz. Ja, jak poprzednicy nie kupiłbym gazowanego.

Na Twoim miejscu zostawiłby go sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię wszystkich "antygazowców" tym, że jednak większość kupujących auto używane szuka czegoś ekonomicznego. I prawda jest taka, że auto z instalacją LPG sprzeda się szybciej.

Też bym chciał śmigać "czystokrwistym" benzyniakiem- ale mnie na niego nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!