Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rejestracja


DruM

Rekomendowane odpowiedzi

mam też problem z rejestracjąbo poszłem do urzędu a moja meganka została wyrejestrowana 6.06.2011 a na umowie jest 29.06.2011 i babka powiedziała że mni tego nie może przyjąć.. czy data na umowie musi być wcześniejsza niż data wyhrejestrowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że auto kupowałeś w Polsce?

 

Jeśli samochód został "wyrejestrowany" (przez co rozumiemy "wycofany z ewidencji pojazdów"), to nie może być ponownie zarejestrowany.

W świetle obowiązujących przepisów:

Art. 78a. 1. Czasowego wycofania pojazdu z ruchu dokonuje, na wniosek właściciela pojazdu lub podmiotu, któremu powierzono pojazd w trybie przepisu art. 73 ust. 5, starosta właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu, wydając decyzję o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu.

2. Wycofaniu czasowemu, na wniosek podmiotów, o których mowa w ust. 1, podlegają zarejestrowane:

1) samochody ciężarowe i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 t;

2)ciągniki samochodowe;

3)pojazdy specjalne;

4)autobusy.

 

(...)

 

Art. 79. 4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1) odzyskanego po kradzieży;

2) zabytkowego;

3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

4) ciągnika i przyczepy rolniczej.

5) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust. 1 pkt 3.

 

Natomiast jeśli poprzedni właściciel zgłosił w WK sprzedaż auta w dn. 6.06.2011, a na podpisanej umowie masz datę 29.06.2011, to śmierdzi to ładnym wałkiem, zwłaszcza że :

no i jest taki mały błąd bo jest to meganka coupe i ona jest chyba rejestrowanan na 4 mniejsca siedzace... a zarejestrowana jest na hatcbacka...

Jesteś pewny, że posiadasz papiery od właściwego pojazdu? Błędy w WK to norma (sam doświadczyłem niekompetencji...), ale w tym przypadku masz już dwie nieścisłości.

Jednym słowem -> wychodzi na to, że poprzedni właściciel zgłosił sprzedażauta w WK ponad 3 tygodnie przed faktyczną sprzedażą... z tym że nasuwa się pytanie - jakim dowodem sprzedaży posługiwał się zgłaszając to w WK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!