Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rejestracja


DruM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

przepraszam ale nie wiem gdzie miałem ten temat założyć więc go tutaj utworzyłem, jeśli to błąd bardzo proszę o przeniesienie :l:

mam pytanie dotyczące rejestracji.. wiec tak

kupiłem auto w sierpniu, opłaciłem w US odrazu umowę, autem jeździłem do teraz i chcę przerejestrować. Ubezpieczenie było od lipca 2011 do lipca 2012 podzielone na 4 raty po 110 zl z groszami.. Czy będę musiał coś wyrównywać jeżeli była tylko 1 rata zapłacona>>>?? czy na spokojnie przerejestruję auto ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie było od lipca 2011 do lipca 2012 podzielone na 4 raty po 110 zl z groszami.. Czy będę musiał coś wyrównywać jeżeli była tylko 1 rata zapłacona>

Jak na mój gust to na dzień dzisiejszy nie ma ubezpieczenia (1 rata = 3 miesiące), więc trzeba się przygotować na solidną karę i oczywiście na standardowe przeliczenie kwoty ubezpieczenia. Chyba że ta 1 rata to już byłą płacona przez Ciebie i jest tak naprawdę 2-gą ratą to chyba tylko standardowo Ci przeliczą ubezpieczenie (od dnia zakupu) i wyjdzie czy masz coś dopłacić.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, sprawe musisz wyjaśnić u ubezpieczyciela.

Jak w Wydziale Komunikacji przerejstrujesz auto to z umowami i dowodem idziesz/dzwonisz do TU żeby zaktualizować polisę.

Jeżeli masz jakieś obawy to podaj gdzie jest to ubezpieczenie , może uda ci się pomoc przez forum i będziesz miał mniejszego stresa przed załatwieniem polisy.

trzeba się przygotować na solidną karę

Fred: jeżeli masz na myśli UFG to się mylisz, kara jest za brak umowy a nie za brak składki. Pierwsza składka wystarczy na start umowy, a zgodnie z prawem umowa jest na rok ( chyba że są wyjątki, np. samochód zabytkowy) Brak składki może skutkować tym, że ubezpieczyciel, w razie wypłaty odszkodowania, może zwrócić się do właściciela o zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wyluzowany, piszę tylko, że coś mogą doliczyć bo mają do tego prawo i nie słyszałem aby jakakolwiek firma odpuściła sobie taką okazję ot tak.

Z UFG zostało wyjaśnione wyżej. Pomyliłem to z AC gdzie umowa, na ogół, kończy się w momencie nieopłacenia składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jest ubezpieczone w MTU...

a jak myślicie duże będę płacił te kary bo nei stety jestem młody kierowcą i niemam zniżek

no i jest taki mały błąd bo jest to meganka coupe i ona jest chyba rejestrowanan na 4 mniejsca siedzace... a zarejestrowana jest na hatcbacka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak myślicie duże będę płacił te kary bo nei stety jestem młody kierowcą i niemam zniżek

Pewnie naliczą odsetki, a ile i czy faktycznie doliczą (może będziesz miał fart) to dowiesz się po kontakcie z nimi.

Najlepiej najpierw zadzwoń i powiedz z grubsza jaka jest sprawa i spytaj gdzie się udać (może będą wymagali abyś stawił się u nich, a nie u jakiegoś agenta). Zabierz ze sobą wszystkie papiery (w tym umowę kupna) i oni na tej podstawie przeliczą ubezpieczenie pod kątem Twojej osoby i powiedzą ile masz do zapłacenia i jakie są ewentualne odsetki.

 

Na 100% z tymi ratami po ~100zł możesz się pożegnać, bo nie masz zniżek i skoro młody kierowca to pewnie też podpadasz pod zwyżkę za wiek. Strzelam, że z 1,5-2k zł możesz mieć w sumie do zapłacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to muszę poszukać kogoś starszego ze zniżkami na współwłaściciela :l: może wtedy mniej będę płacił ;)

więc mówicie że najpierw muszę się wybrać do ubezpieczyciela.

a jeżeli najpierw pójdę do starostwa aby przerejestrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc mówicie że najpierw muszę się wybrać do ubezpieczyciela.

Najpierw się z nimi skontaktuj telefonicznie (najszybsza metoda) i pogadaj co masz teraz zrobić. Być może już telefonicznie wezmą od Ciebie dane potrzebne do wyliczenia polisy i jak skontaktują się z Tobą lub sam ich odwiedzisz to już wyliczenia będą gotowe.

Jak już wstępnie z nimi pogadasz to udaj się na spokojnie do WK, zbierz tam ochrzan za przeciąganie sprawy (nie słyszałem aby komuś poza ochrzanem coś innego zrobili) i wyrób dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :l:

słyszałem teraz że nie trzeba pisać umowy darowizny tylko wziąść współwłaściciela do WK i tam bez problemu zarejestruja współwłaściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!