Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwna sytuacja z obrotami ;-/


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie dzisiaj miałem taką sytuację:

 

Jeździłem sobie autkiem po mieście, wszystko było OK. Potem pojechałem do mojej kobiety czyścić auto, zgasiłem i przez około 4h nie odpalałem. Następnie odpaliłem i od razu wyczułem że coś jest nie tak. Obroty lekko falowały między około 800, a 500 obrotów, jak go przydusiłem (dodałem szybko gazu) to nim szarpało i miał mniejszą moc. Pojechałem na przejażdżę - przy jednolitym gazie jeszcze spoko, ale jak się dodawało gazu (szczególnie 1/2) to strasznie go szarpało, no bywało tak nawet przy 3 i 4 jak się chciałem rozpędzić - przy dodaniu gazu szarpało. No i pojeździłem tak z 10 min i sobie dałem spokój. Przed chwilą (jakieś 30 min temu) wracałem do domu - było to samo, jednak pod koniec (gdy dojeżdżałem do mojego osiedla) przestało się tak dziać i samochód normalnie przyśpieszał i pracował. Pojeździłem jeszcze z 10 min wokoło osiedla by sprawdzić czy nadal tak będzie - było OK.

 

I teraz moje pytanie - co to może być? Sprawdzałem przed chwilą z kolegą z Fiata. Po analizie wychodzi na to że robi się tak wtedy gdy się mocno depnie gaz, gdy się rozpędza normalnie jest wszystko OK i dzieje się tak najprawdopodobniej tylko na zimniejszym silniku.

 

Kolega mówi, że od świec trzeba zacząć. Dodam, że świece wg historii samochodu wymieniane były przy 40 tyś (obecnie 97 tyś) - WKŁ wskazuje że powinno się co 40 tyś wymieniać. Czy to może być wina świec? Jakiej firmy świece najlepiej kupić?

 

Czy ktoś wie ściągnąć te cewki z tych świec? I jak potem wyjąć najlepiej świece?

 

Kurde kupiłem tyle co auto i już problemy ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że czytałem, ale w żadnym nie ma takiej samej sytuacji jak w mojej.

 

Możliwe - no to czuję, że będzie ciekawie.

 

No nic, najpierw wymienię świecę, pewnie zrobię to w ASO, bo samemu nie wiem jak.

 

[ Dodano: 2007-10-02, 14:06 ]

Wszem i wobec informuję, że problem zażegnany. Wymiana świec w ASO na nowe zabiła usterkę ;-) Super chodzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!