Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

gratuluje

nam nie musisz gratulować, pogratuluj sobie sam, że kupiłeś złom.

 

Z Twojego posta wynika jednoznacznie, że masz coś nie tak z silnikiem i teraz po kolei.

1) termostat wymieniony, OK, ale sprawdzone zastały czujniki temperatury, połączenia w kostkach przy czujnikach i przy liczniku?

2) jak w środku nie grzeje nadal, a temp. silnika pokazywana jest w normie to może nagrzewnica zawalona, cóż autko ma swoje lata i najechane ponad drugą setkę.

3) w przypadku zamulonego silnika powodów może być kilka, świece, przewody WN, Cewki, filtru, a nawet nieszczelność na dolocie powietrza do silnika, trudno powiedzieć bez szczegółowej diagnozy. Trzeba wszystkie elementy, po kolei sprawdzić.

4) Dymi na biało, a płyn ucieka z układu chłodzenia ? Jak nie to na pewno nie jest to uszczelka pod głowica. Ale obserwuj.

5) jak chodzi jak diesel wyreguluj zawory, może też coś być z rozrządem

6) obejrzyj kolektor, może jest pęknięty albo trzeba wymienić uszczelkę.

7) to trzeba przywrócić odpowiednie obroty biegu jałowego, pewnie pokręciła śrubką na przepustnicy.

A teraz poczytaj sobie forum zwracając uwagę na to co napisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn nie ucieka, lecz czasami widać w nim bulgocące bomble

uszczelka?, stąd może być buczenie na zimnym.

biegu jałowym? 900ob/min?

na zimnym silniku od 1000 - 1500 rpm ale to wszystko zależy od wielu czynników, standardowo 1000-1200 rpm, na gorącym silniku 750 +/_ 50 rpm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam doczepie sie do tematu. Mam problemy z moja meganka 1.6e z 96roku.. Wiec ostatnio tak jak kolega wyzej ma jechalem i zaczal strasznie mulic, szarpac.. Wycztalem ze prawdopodobnie to cewka. tylko jak to sprawdzic i co ewentualnie wymienic(swiece, kable???) bo jestem zielony w tych sprawach. dzieki wielkie..

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sprawdzic

jeśli to wina świec to odpinaj po kolei wtyczki ze świec jeśli praca silnika na danej świecy się nie zmieni (po wyciągnięciu przewodu od świecy) masz winowajcę. W nocy pod czas pracy silnika widać przeskok iskier(niebiesko pod maską) jeśli to przewody mają winę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za pisownie ale nie mam polskiej klawiatury bo mieszkam za granica. ok dzieki za odpowiedz, moze zaraz pojde sprawdzic czy kable sa ok. czyli jak bedzie roznica po odpieciu wtyczki od swiecy to swieca czy cewka?

Jest to dokładnie opisane w regulaminie pkt. 5.6 polecam jego lekturę.

Uznaję to jako zgłoszenie.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem.. chcialbym sie jeszcze dowiedziec odnosnie cewki bo moze je warto tez wymienic bo sa firmy sagem a wyczytalem ze sie psuja a u mnie od nowosci nie byly wymieniane.tylko nie wiem czy sie wymienia wtyczki co ida na swiece czy ta czesc bardziej u gory co wychodza kable na swiece? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podwieszają się szczotki w rozruszniku, to zdecydowanie częściej zdarza się to na rozgrzanym silniku i ustępuje po ostygnięciu lub uderzeniu w rozrusznik. Zanim zdecydujesz się na wyciągnięcie rozrusznika, możesz spróbować sprawdzić stan złączy elektrycznych na rozruszniku (plusa i masy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!