Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup megany 1,9d


tomek19d

Rekomendowane odpowiedzi

witam

koledzy mam pytanie - mam mozliwośc kupna renówki meganki z silnikiem 1,9 d

autko znajomych, sznaowane i technicznie super ori przebieg 130 tys bo to oni od nowosci mieli.

wizualnie do dopieszczenia ale nie o to chodzi.

co możecie mi poradzić nt tego silnika? nigdy nie mialem diesla, do pracy dojezdzam co dzien 3km w jedna strone

roczny przebieg to ok 10 tkm

czy taka megana moze byc dla mnie ? ile ona moze spalić ropy ?

z góry dziękuję za odpowiedzi i pozadrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie powiem tak, 3km to żaden samochód nie będzie ekonomiczny, a jeszcze w zimie to słynna ekonomika diesla nie będzie dla Ciebie zauważalna. Normalne spalanie będzie oscylować w granicach 5-7 litrów. Jeśli dobry stan i znana historia auta to zapewne warto się skusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesli 5-7l to do przezycia

Tu raczej w takich przebiegach i zapewne jeszcze w mieście, musisz się liczyć z tą wyższą wartością jako wyjściową. Jak swoim sceniolem starszym 1,9dT jeździłem w podobnych warunkach, to wychodziło nawet około 9 litrów. Teraz dopiero jak syn śmiga nim do pracy codziennie ponad 30 km w każdą stronę, gdzie 60-70% to trasa, a pozostałe to zakorkowane miasta, spalanie spadło do 6-6,5 litra ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja juz kupiłem auto :mrgreen: no nic narazie będę śmigał i zobaczę jak to wyjdzie w praniu. to 0 mnie przeraza poprostu ;/ te 3 km to nie w miescie a własnie dojazd do miasta.

dzieki za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 3 km to w zasadzie najlepszy rower. Oczywiście na miasto dobra maska na twarz. Inaczej kaplica :mrgreen:

Hm.... Szybko spytałeś i szybko kupiłeś. Znaczy masz pewność co do auta, ale potrzebowałeś wsparcia klubu francoli.

Życzę przyjemnych wrażeń z jazdy a jak coś to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

no wiesz na co czekac? :lol: widze ze auto dosc proste a nawet jakby to kazde auto trza naprawiac :o wiec spoko :o dzieki za pomoc - wstepne spalanie jaki obliczylem to ok 7l wiec bez rewelacji ale znow nie wielka tragedia :o oby tylko ropa teraz nie drozala hehe :o a co do rowerka to w lecie oczywiscie ze tak robie :o zdrowiej i taniej :o

pozdrawiam <piwo>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!