Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Szarpanie" na LPG


bowtoleper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeczytałem już sporo artykułów na temat problemów z instalacją gazową jednak nie mogę dokładnie stwierdzić gdzie leży problem w moim samochodzie. Polega on na tym, że najczęściej na zimnych silniku kiedy dodaje gazu zaczyna strzelać(wydaje mi się ,że w wydechu),kiedy się rozgrzeje chodzi prawidłowo. Podkreślam, że owe "strzelanie" występuje tylko kiedy jest załączony na gaz, na benzynie chodzi normalnie. Miałem wymieniane kable od cewki, a także świece, poza tym nie wyrabiam dużo kilometrów. Wydaję mi się, że wystarczy wymienić filtr od gazu-jak myślicie?Instalacje miałem założoną w roku 2005(niestety nie znam jej parametrów-zgubiłem książeczkę montażową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak instalacja założona w 2005 roku to parownik może wymagać regeneracji. U mnie były podobne objawy, po regeneracji parownika, listwy i wymianie filtrów wszystko minęło.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj swój pierwszy post w tym temacie i napisz mi, skąd mam wiedzieć, skoro nie podałeś żadnych szczegółów dotyczących instalacji. Ja za swój zestaw naprawczy zapłaciłem ok 50zł, robocizna moja. Możesz poszukać zestawu naprawczego albo nowego parownika. Najpierw jednak upewnij się, poczytaj, czy Twój objaw pasuje do mojej podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem, ale skończył się po wymianie obu filtrów gazu. Z tego co słyszałem podobno wymiana świec też pomaga - ale to nie jest moja opinia, więc tylko sugeruje.

 

pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam dokładnie ten sam problem tyle że u mnie nawet na rozgrzanym lubi diabelsko przerywać (to naprawdę męczące). Mam STAGA 400 PLUS. Na benzynce chodzi elegancko. Mimo iż daje się skalibrować, to komputer twierdzi że dysze są za duże Oo. Nie wiem jaką mam listwę niby w papierach jest VALTEK. Na wtryskach jest 3Ohm jednakże nigdzie nie jest napisane że to VALTEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co może być przyczyną szarpania samochodem (nie zawsze, ale w większości) przy jeździe na gazie od ok. 2000 do 3000 obr. natomiast po tej granicy jazda jest płynna?

Wspomnę, że sprawdzone zostały filtry (wymienione 2000 km temu), świece wymieniałem razem z filtrami 2000 km temu, mechanik sprawdzał mi cewki, podłączał układ do komputera i żadnych błędów nie wyrzucało, natomiast jazda na benzynie nie sprawia żadnych problemów w pełnym zakresie obrotów. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Jeśli tak proszę o sugestie bo sam już zgłupiałem co z moją renią.

 

Dodam jeszcze, że gazownik ustawiał mi "po zimie" w marcu parametry instalacji. A szarpnięcia pojawiają się do dzisiaj.

Edytowane przez morbiass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morbiass, kup interfejs do swojej instalacji lpg (wydatek kilkanaście do kilkudziesięciu pln), ściągnij program ze strony producenta, podepnij komputer i powinieneś zobaczyć w czym jest problem. Z interfejsem sam będziesz mógł doglądać swojej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!