Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy po wymianie płynu do chłodnicy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zdunman przed zalaniem nowego płynu bylo jeszcze gorzej bo powietrze lecialo nonstop chłodne a zrobiłem to tak odpiołem dolny przewód odkręciłem dwa odpowietrzniki zalałem płynem jak płyn zaczoł wypływać z dolnego odpowietrznika bez baniek z powietrzem to go dokreciłem tak samo z tym położonym wyżej pózniej odpaliłem samochód nie zakrecając korka od zbiornika wyrównawczego gdy doszedł do dobrej temperatury zakreciłem go a potem nagrzałem samochód aż do właczenia wentylatora, wyłączyłem dolałem płynu i tak ze dwa razy i nic!

Mam pytanie jak to przepłukac tym weżem i jak nazywa sie ten specyfik bo juz nie wiem co z tym robić

Lewy a ty co proponujesz wyciągnąc nagrzewnice i czyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martbex, ja w 1.6 16V K4M700 dzięki P_r_z_e_m_o wiem ze jest jeden - ten na foto (z którego zresztą nie korzystałem przy odpowietrzaniu układu inny odpowietrzników nie znalazłem, chociaż szukaliśmy we dwóch z ojcem. Nie wiem jak u innych, ale ja u siebie również nie znalazłem korka spustowego do płynu, ściągałem dolny wąż z chłodnicy żeby go spuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renufki nie mają korka spustowego płynu chłodniczego.

Żabojady wyszli ( i chyba nie tylko oni) z założenia, że wymianę płynu dokonuje się w ASO, a nie w garażu lub pod blokiem. Dlatego, że nie znali Polaków ;)

Normalnie, żeby spuścić płyn trzeba zdjąć dolny przewód z chłodnicy.

Ten koreczek na obudowie termostatu służy tylko i wyłącznie do odpowietrzenia układu chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

a panowie jak dalej dumali tak dumają

 

A ja przedmuchałam czystą wodą nagrzewnice i chłodnicę, następnie zalałam na jakieś poł godzinki odkamieniaczem ;) i teraz grzeje mi autko jak należy :->

 

Życzę powodzenia z tym odpowietrzaniem MOja teoria się sprawdziła ;-)

 

Wymiana płynów nic nie da niestety Jeśli w środku jest pełno szlamu

 

[ Dodano: 2007-10-15, 22:30 ]

A nagrzewnicę wyczyścicie ciepłą wodą i systemem rurek podłączonych do pomy ( ja wykorzystałam pompę zęzową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!