Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[scenic I ph II] KOŁA Z LEKKICH STOPÓW


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie felgi fajne z parapetem a nie chciał bym wtopić 700 żeby potem rozwiercać otwór centrujący .........szkoda kasy

a co powiecie na takie?

FELGI ALUMINIOWE 4X100 ETJ5 7,5X16H2 MADE IN GERMANY

wejdą ? czy będą haczyć?

[:) temat poruszany wielokrotnie]-Robak

post-32641-0-95481800-1317463800_thumb.jpg

Edytowane przez Robak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

panowie ten 0,1 mm to tyle co nic więc nie ma się co martwić zresztą jest to standardowy rozmiar w renault i jak są felgi 60 mm to na pewno wejdą na twoje koła. Z innej beczki dlaczego kolego zakładasz nowy temat skoro w tej sprawie na tym forum zostało napisane ze 200 encyklopedii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W innym poście wspominałem już o oponkach.Zamierzam kupić alufelgi do mojego scenika. Mam oponki 185/65/R15. Chce je wrzucić na oryginalne alufelgi od renówki (według sprzedawcy są od scenica).

Typowe felgi do scenica mają oznacznie 6J15. Ktoś napisał że można 6 i 6,5. Co to zmienia w wygladzie opony? Przy 6,5 opona będzie bardziej spłaszczona?

Moje standardowe stalówki to ET 43. Na stalówki pójdą identyczne zimówki.

Co powinno być napisane na alufelgach aby odpowiadały tym ET43? Będzie jakieś oznaczenie? Alufelgi będą chyba z kołpaczkami.

Będe je widział po niedzieli więc pytam celem orientacji ponieważ wcześniej nie miałem alufelg w autach.

Zastanawiałem się nad 195/60/r15 na lato ale chyba zostanę przy 185.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to napisałem i dziwi mnie po co nowy temat skoro można w poprzednim o to zapytać, chodzi w końcu o to samo.

Opona nie tyle będzie spłaszczona co jej ranty przylegające do felgi bardziej rozciągnięte, co przy niektórym wzorze felg, wizualnie je poszerzy, a z boku opony zniknie balon.

Tu to widać na przykładzie mojego sceniola starszego:

http://megane.com.pl/topic/10555-i-scenic-i-ph-ii-opony-zimowe/page__view__findpost__p__262474

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja to napisałem i dziwi mnie po co nowy temat skoro można w poprzednim o to zapytać, chodzi w końcu o to samo.

Przepraszam za powtórke. Faktycznie pytałem wcześniej.

 

Dodano: 09 mar 2012 - 12:22

Odnowię temacik. W zeszłym roku odpuściłem sobie felgi a raczej to one mnie odpuściły. Nie znalazłem nic ciekawego.

Znajomy pojechał w świat i dzwonił, że może czegoś poszuka, więc chciałem doprecyzować.

Tak jak napisałem wyżej chciałbym na felgi założyć letnie oponki 185/65/15. Zimowe mam identyczne. Oczywiście szukam oryginalnych od scenika. Jak tak patrzę to w przypadku mojego Expression najczęściej pojawia się alufelga 10 ramienna. Dla mnie jest bez znaczenia jaka sie trafi, byle była od scenica i bez PAXA.

 

Chciałem uściślić. Te numerki 6J15 oraz ET 43 to będą wybite na feldze? CZy 6x15 a 6J15 to jest jakaś różnica?

Tak samo jest w przypadku zwykłych felg i alufelg?

Pewnie dla większości to głupie pytania, ale faktycznie do tej pory nie miałem alufelg a nawet zwykłe nie były przedmiotem mojego zainteresowania. Zazwyczaj były oryginalne felgi. Zmieniałem tylko opony a ściślej koła lato-zima i tyle. Teraz się rozwijam :D Przeczytałem chyba wszystkie tematy, ale potrzebuję tej kropki nad i.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te numerki są wybite od środka felgi. Albo na szprychach od środka albo pomiędzy otworami na śruby, to zależy od producenta felg gdzie to nabija. Czasami jest to wybite czasami wystające ponad powierzchnię szprych odlewy i już tak to wyszło z formy. 6 czy 6,5 albo 7 to szerokość felgi w calach, 15 to jej średnica. Literka J, chyba nie ma większego znaczenia, przeciwnie jak w przypadku opon, gdzie T lub V jest oznacznikiem indeksu prędkości i nośności. ET natomiast to odległość osadzenia od osi wzdłużnej felgi. Im to ET jest większe, to odległość jest większa, a co za tym idzie, trzeba koło głębiej w nadkole wsadzić by się oparło o piastę. Przy mniejszym ET lub nawet minusowym, całe koło wychodzi na zewnątrz nadkola.

Zapewne znalazłeś w kilku tematach link jaki podawałem do kalkulatora, tam to idealnie widać jak sobie różne ET powstawiasz w miejsca nad szkicami. Obrazki się automatycznie zmieniają, i widać na przekroju felgi jak osadzenie się oddala lub przybliża do osi wzdłużnej felgi.

 

Dodano: 09 mar 2012 - 14:10

Tak samo jest w przypadku zwykłych felg i alufelg?

Zasada ta sama, szerokość zawsze jest szerokością, a ET zawsze oznacza ten opisany wymiar czyli jeśli było 43mm odsadzenia przy stalówkach, oś wzdłużna felgi była wciśnięta o 43 mm głębiej od powierzchni czołowej piasty, to przy alusach będzie identycznie. Tam także ten wymiar jest brany od osi wzdłużnej felgi. Przy 6 calach oś dzieli wymiar na 2x3 cale i od tego miejsca odliczasz 43mm w stronę zewnętrzną felgi, czyli to co widać z zewnątrz.

Przykładowo przy ET -43 osadzenie od osi felgi liczysz w druga stronę, do jej wnętrza, a całe koło wówczas masz wystawione poza nadkole, bo zostało przesunięte (bardziej płytko osadzone) o 86mm

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Klkulator jest bardzo pomocny. Pokazuje zmiany.

Jeszcze jedno. Czyli również np. to ET 43 powinno być wybite na feldze?

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest, posiadam 4 komplety kół, 1 stalowe i 3 alusy i jest na wszystkich.

Jedynie miejsce nabicia wymiarów przy stalówkach może być na samej obręczy felgi od środka. To najlepiej sobie sprawdzić na nieużywanym, stalowym kole zapasowym.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ostateczne wyjaśnienia. To jest ta kropka nad i. Pozdrawiam

 

Dodano: 13 mar 2012 - 18:13

Znajomy nie przywiózł nic ciekawego, konkretnie były do innych aut.

Oglądałem ostatnio 3 komplety. Oj bidnie wyglądały :mrgreen:

Teraz mam zerknąć na 3 kolejne. Typowe 6 ramienne , z kołpaczkiem, bez znaczka renault, 7 ramienne z kołpaczkiem i znaczkiem oraz jakieś 16stki.

Przy 16 to trzeba inne oponki niż te na na 15. Stąd mi nie pasuje. Jak to u was wygląda. Jak się jeździ na 16?

PAX w renault był od kiedy bo oglądałem 7 ramienne, bez kołpaczka, ze znaczkiem renault i miały PAXa.

Podobno wyróźnikiem jest to, że ramiona felgi nie są równe(rzeszej przy brzegu felgi). Akurat nie mam fotki stąd ten dziwaczny opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest fotka typowych 6 szprychowych, jakie były stosowane w sceniolu i opisane detale z opony;

http://megane.com.pl/topic/4488-system-pax-michelin-spacity-195-620-r420a-9/page__view__findpost__p__206259

Te 7 szprychowe, o których piszesz nie miały czasem 5 otworów na śruby???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 szprychowe były na 4 otwory. Wg zapewnień sprzedawcy były od PAXA.

Dziś oglądałem 6 ramienne, z plastikowym kołpaczkiem, bez znaczka. Wszystko fajnie, nawet nie były zniszczone, ale problemem są kołpaczki. Tak wyrobione, że jedyna opcja to zdjąć :o. Inaczej na pierwszej dziurce nasz kołpaczek poleci w kosmos. Obejrzałem czy jest możliwość naprawy ale niestety nie.

Szukamy dalej. Nic na siłę. Jak znajdę dobre stalowe to mogą nawet być. Ostatecznie mogę zdjąć z felg zimowe oponki i założyć letnie. Przynajmniej zarobi znajomy wulkanizator.

 

Dodano: 15 mar 2012 - 01:32

Małe pytanko Felga ze zdjęcia ma kołpaczek czy to takie wytłoczenie. Jeśli kołpaczek to wciskany, plastikowy?

 

Dodano: 20 mar 2012 - 00:38

Z felgami na razie zastój a poza tym zrobiło się zimniej więc OK. :lol: :o

post-37973-0-68291400-1331771502_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam jestem nowy i prosze o pomoc mam felgi 15 z oponami 195/65/15.Od znajomego moge kupić za małą kase felgi plus opony 205/65/15 czy będą pasowac do mojego megane scenic rok produkcji 1998 1.6 8v .Jesli ktoś moze doradzić bardzo dziekuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A co sadzicie o takich felach do szczeniaka poliftowego?

http://www.ebay.de/itm/4-ALUFELGEN-Original-Renault-7Jx16H2-4x100-ET-33?item=180877327001&cmd=ViewItem&_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D8373799600924231248

Licytacja jest do poniedzialku wiec musze sie pospieszyc :)

 

Dodano: 13 maj 2012 - 12:46

nikt nie wyrazi zdania ? :) oczywiscie opony beda inne te sa na 100% za male .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam te same felgi 16" co na fotce i muszę kupić dwie gumy na przód, orginalnie mam 205/50 z Kumho (zresztą wszystkie takie mam), czy można założyć np.205/55 ? a z tyłu będą 205/50 te co mam. Nie bedzie dziwnie i źle jeździć ?

Edytowane przez broda1725
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!