Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Z jaką prędkością obrotową najlepiej?


dragon661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukałem na forum, jednak odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie nie znalazłem. Mianowicie : dużo jeżdżę moją meganką 1.9dci 102KM po autostradach i tak czasem się zastanawiam jakie jej mam obroty trzymać aby było jak najlepiej??? Różnie mechanicy mi mówili, jedni, że to jednak diesel i 3tys obr/min to max na długiej trasie, inni, że to już nie jest stary diesel i on może dużo więcej. Wiem, że ciągłe rozpędzanie i wciskanie gazu do końca nie wpłynie pozytywnie na długą i bezawaryjną pracę silnika, jednak ja pytam o jazdę ciągłą - może nawet do 300km bez przerwy. Mój obrotomierz wyskalowany jest do 7tys obr/min jednak na piątym ( ostatnim ) biegu udało mi się dojść do trochę ponad 4tys obr/min i nie mam pojęcia czy mógłbym go tak trzymać np.: przez ok 2 godziny non stop??? Jaka waszym zdaniem jest optymalna prędkość obrotowa silnika w długiej trasie załóżmy po niemieckiej autostradzie - taka aby turbo ładnie się cały czas smarowało i aby silnik zbytnio po dup... nie dostał ( o większym spalaniu paliwa mi nie piszcie bo to normalne przy szybszej jeździe ).

 

Moje pytanie skierowane jest do osób, które mają z taką jazdą jakieś doświadczenie, lub do takich którzy mają duże pojęcie o wytrzymałości silników dci.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój obrotomierz wyskalowany jest do 7tys obr/min jednak na piątym ( ostatnim ) biegu udało mi się dojść do trochę ponad 4tys obr/min i nie mam pojęcia czy mógłbym go tak trzymać np.: przez ok 2 godziny non stop???

Maksymalnie kręcą się do 5tyś obr/min. Osobiście proponuję poszukać informacji przy jakiej prędkości obrotowej jest maksymalny moment obrotowy i maksymalna moc. I do maksymalnej mocy tylko kręcić silnik. Będzie to najbezpieczniejsze dla silnika. http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/renault/megane/i/sedan/silnik-diesla-1.9-dci-102km

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!