Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bicie, drganie przednich kół przy skręcie w l


Rekomendowane odpowiedzi

no zgadza się nie wiem co się działo z autkiem wcześniej bo nie jestem 1 właścicielem, może autko miało zderzenie z czołgiem ;)

 

[ Dodano: 2007-10-07, 20:40 ]

mam nadzieję, że mechanik sprawdzi najpierw ten przegub a nie zamówi odrazu nowego i zapłacę za coś co jest dobre, może najpierw to łożysko sprawdzę bo jest to zdecydowanie tańsza opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w megane, ale w clio 1 (auta mają takie same skrzynie jb1 i jb3) przeguby na półosiach nie były wymienialne - trzeba było kupować całą półoś - koszt 250 zł za regenerowaną jeśli się oddało starą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldi51, nie bedę wdawał się w gdybanie co to jest, proponuje przed jakąkolwiek inwestycją podjechać do stacji diagnostycznej na "szarpaki" i poprosić o przebadanie zawieszenia. Przykładowo w Rybniku robia to bez pobierania opłat. Jęśli wszystko będzie OK, to przynajmniej wyeliminujesz jedną przypuszczalna przyczynę.

Będę obserwował temat, mam nadzieje na dalsze "odcinki" i wyjaśniene problemu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem w przeglądarce nie chce wskakiwać ostatnia podstrona ale z tego co widzę to chyba można wymienić sam przegub cena od 140 - 280zł. sorki...

 

[ Dodano: 2007-10-07, 21:13 ]

jeśli chodzi o te szarpaki to byłem na nich ale nic nie wykazały, mechanicy też mówią że jest ok a koła biją dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, jeżeli kolega ma taki zestaw zawieszenia jak ja to ciężko to sprawdzić u mnie również coś pukało po wymianie sprężyn sprawdzałem wszystko szarpałem byłem na stacji diagnostycznej, w końcu pożałowałem te 24zł i kupiłem te gumy mocujące stabilizator po zdjęciu okazało sie że gumy są bardzo wyciągnięte i też pukało podczas skrętu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem, jaki opisujecie w tych postach tylko umnie coś zaczyna stukac mocniej gdy skrecam w prawą strone, dodam jeszcze ze dzieje się to gdy przy skręcie dodaje gazu aha mechanior wykluczył luzy w zawieszeniu. Co to może być za przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reno, wydaje mi się, że lewy bo jeśli ja skręcam wlewą stronę to koledzy doradzają mi że prawa półoś więc w twoim przypadku to lewy przegub. Ja jótro jade do mechanikia więc napisze co i jak bo mam chyba podobny problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!