Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatyczny hamulec parkingowy - wyrobiony gwint


Rekomendowane odpowiedzi

Własnie otrzymałem prezent świąteczny (w poniedziałek wielkanocny)od mojego Scenica w postaci kontrolki service i P oraz informacją o błędzie hamulca. Zabrałem się wiec do sprawdzenia co i jak. Silniczek pracuje przy zaciąganiu i zwalnianiu hamulca ale kończy sie to piskiem i hamulec nie zaciągnięty, linka do awaryjnego luzowania hamulaca nie ruszana, więc wymontowałem cały zespół razem z linkami na stół. Sprawdziłem linki, wszystkie całe, da rade nimi poruszać więc nie najgorzej. Problem jest w skrzyneczce. Pokrywa przykręcona kilkoma śrubami(trox)oraz uszczelniona silikonem, łatwo rozebrać.

 

4c99725058543672m.jpg

 

Sprawdziłem dokładnie połaczenia, taśmy, wszedzie sucho i czysciutko. Został więc mechanizm naciągania linki.

 

ff988bb8c4b493a0m.jpg

 

Końcówka linki jest zakończona śrubą wkręcaną w tuleję.

 

a9e682326c65182bm.jpg

 

Tuleja obracając się w lewo lub w prawo wciąga lub wysuwa linkę.

 

83577d73f627f82cm.jpg

 

W moim przypadku śrubę dało się wyciągnąć z tuleji bez wykręcania i to jest przyczyna nie zaciągania hamulca. Zerwany lub wyrobiony gwint w tuleji.

 

3cc4794d9552e1f6m.jpg

 

Jak to naprawić?

Istnieja jakieś systemy naprawiania gwintów (kleje, sprężyny, itp)zda to egzamin?

Może ktoś posiada elektrycznie popsuty hamulec ? Chętnie przyjmę.

Taka sugestia - skorzystaj z http://fotka.megane.com.pl/

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej o naprawie gwintu trzeba zapomnieć, za duże siły. Nominalny naciąg to 720 N czyli jakby zawiesić tam ciężar 70 kg.

 

Trzeba upolować mechanizm i wymienić.

 

Dodano: 12 kwi 2012 - 13:53

Bardzo fajne fotki, dziękuję. Bardzo wyjaśniają budowę tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje mrarek. Zadzwoniłem w czwartek o 11:00, w piątek o 12:00 przyszła przesyłka (wysyłka za pobraniem, kurierem) tempo - ekspress. Koszt tuleji 50 zł. W weekend zamontowałem i działa. Jestem bardzo zadowolony. Electric Cars firma szybka i solidna, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeszcze taka uwaga. Buszując po internecie natknąłem się na informację, że elektronika z innego pojazdu nie zadziała ponieważ numer VIN wpisany w moduł jest inny niż VIN pojazdu. Grzebiąc CLIPem natknąłem się na taką pozycję. Dowcip jednak polega na tym, że moduł nie pozwala na edycję raz wpisanego VINu. Starając się wejść CLIPem w opcję edycji program nie wpuszczał mnie dalej, informując że wartość została już wpisana.

 

Dlatego bardzo proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie:

1. czy można reprogramować VIN w modułach, a zwłaszcza w module hamulca?

2. czy moduł z innego pojazdu zadziała bez edycji VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!