Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika


martbex

Rekomendowane odpowiedzi

Prawa poduszka silnika jest mokra, wiec cche ja wymienic. niestety nie stac mnie na poduche SASIC wiec zdecydowalem sie kupic taka na allegro, czy ktos wymienial juz ta poduche na podrobe???

http://allegro.pl/item253841228_poduszka_s..._megane_99.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa poduszka silnika jest mokra
jak to mokra? przecież w takiej poduszce nie ma żadnych płynów

 

[ Dodano: 2007-10-08, 12:39 ]

sasic to też zamiennik jest i to nie zawsze najlepszy

 

wsadzisz badziewie i za 2-3 miesiące zacznie Ci stukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olejowa to jest mylne określenie bo po prostu do gumy w procesie produkcji dodaje się trochę oleju by guma miała odpowiednią sztywność, nie ma tam płynnego oleju ani nic takiego :-P i nic z takiej poduszki nie może ciec bo to niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bronius nie masz racji. U nas w Megane co prawda wygląda ona trochę inaczej ale ma malutką dziurkę która jest zatkana małą metalową kuleczką. A tam właśnie w środku jest olej który amortyzuje wszystkie wstrząsy. martbex podaj dokładne dane auta: rok, pojemność, symbol silnika itd a powiem Ci za ilę mogę załatwić Ci Sasica. A i jeszcze jedno. Wszystkie poduszki SASICA to oryginał na pierwszy montaż do Renault. Można to zauważyć po idealnie takim samym wyglądzie, numerze oryginału i zeszlifowanym znaczku Renault na SASIC'u. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziolo, Dziekuje za dobre checi ale juz zamowilem ta na allegro, wiem ze jest to tani zamiennik, ale nie stac mnie w tej chwili na zakup Sasica za prawie 300 zl

A jesli chodzi o to czy olejowa czy nie , to kurcze wiedzialem ze jest to olejowa, bo tak mi nawet powiedzial, ten ktory sprzedaje to na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile dokładnie kosztuje ale jeśli 300 zł to ja załatwił bym Ci za jakieś ~170zł. Sam też kiedyś kupiłem podrubkę a później za jakieś 2 tygodnie kupiłem SASIC'a. Pamiętaj: to co jest tanie to jest drogie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nawiązując do tematu poduszki. Jak rozpoznać, czy prawa poduszka jest olejowa? U mnie chyba padła (scenic I phII 1,9 dci). Facet na allegro powiedział mi, że olejowa ma sznureczek, po którym można poznać stopień zużycia :shock: . Ja tam u siebie żadnego sznureczka nie znalazłem i olej też z niej nie leci, ale gołym okiem widać pęknięcia gumy. Może ktoś wie jaka poduszka występuje w takim modelu jak mój?

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ..o co chodzi z tym sznureczkiem na poduszce silnika? Myślałem,że jest to jakieś zabezpieczenie. Tez mam taki wynalazek w Megance.

Z tego co widzę to poducha jest nowa i była wymieniana całkiem niedawno bo w koło są ślady po robocie( porysowany lakier na kielichu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że trzeba wymienić, ale nie wiem na jaką - bo czym się różni jedna od drugiej-sznureczkiem? :P A może u mnie ten sznureczek był, a myszy go zjadły? Nie wiem jakiej poduszki szukać. http://www.allegro.pl/item344725949_podusz...scenic_1_9.html to niby taka jest olejowa, ale moja jest bez tej gumowej przystawki i sznureczka. Może poduszka jest nieorginalna :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

[Megane II ph I 1.9 dCi] Czy ktoś wymieniał samodzielnie poduszkę silnika po stronie kierowcy przy skrzyni biegów :) Czy po wyjęciu akumulatora i jego podstawy dostanę się do poduszki :) Mam garaż z kanałem, ale dość wąski, więc jak trzeba ściągać koło to muszę wyjechać na zewnątrz. Proszę o pomoc, samochód jak w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam jestem,po wymianie poduszki silnika prawej,przy rozrzadzie i mam pytanie slychać lekkie skrzypienie i teraz nie wiem czy to guma od poduszki tej nowej, czy coś innego i dodam jeszcze stara poduszka miała nałożona taką jakby taśme na boki a ta nowa nie miała i nie wiem czy trzeba to zakładać czy nie. Prosze o podpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam. <_<

 

Dodano: 08 paź 2014 - 21:24

Witam wracam,do tematu poduszki przy rozrzadzie zostala wymieniona na nowa, firmy sasic i po wymianie podaczas jazdy slychać na nierownosciach skrzypienie gumy od niej i rownierz na postoju ruszajac ja ta guma skrzypi od poduszki jak można usunać to skrzypienie prosze o pomoc z gory dziekuje i Pozdrawiam. :angry:

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!