Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z ubezpieczeniem - megane grandtour


jlucz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od dwóch dni próbuje ustalić jaki kupiłem samochód ;-)

otóż w bazach słownikowych ubezpieczycieli nie funkcjonuje cos takiego jak renault megane II grandtour (nadwozie kombi) z rocznika 2003 (ale tez z rocznikow 2004-006). jedyne kombi jakie występuje w tym roczniku (2003) to megane MR'03 . w sumie mam trzy pytania:

 

1. czy ktoś ma polise np z link4 czy libertydirect i może to sprawdzić

2. jaka opcje mam wybrać w ubezpieczeniu megane mr'03 (jest nadwozie kombi) czy megane II (nie ma kobmi w tym roczniku)

3. jaki ja w końcu kupiłem samochód..... :-/

 

pzdr

 

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli samochód był sprowadzony, to np. we Francji istnieją inne wersje wyposażenia. Ja mam wersję "pack expression" z silnikiem 1.9 dCi. W polsce takie silniki były sprzedawane tylko z autami w bogatszych wersjach. Jak ubezpieczałem w Warcie, to też był problem z ustaleniem wyposażenia, więc wszystko było wpisane ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo Warta wpisywała wszystko po kolei, odradziłbym te wszystkie ubezpieczenia przez telefon w stylu link4 itp potem powiedzą tobie że wersja się niezgadza z ubezpieczeniem auta i bedziesz się bujać po sądach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam MII z 2004 i ubezpieczylem bez zadnych problemow w PZU. kobieta mnie wypytala co jest w srodku i w jakis sposob ustalila ze to jest ta, a nie inna wersja wyposazenia. zaplacilem jakies 1830 + - 50.aaa i wazne jest zebys mial jakies dodatkowe zabezpieczenie w aucie - to obniza cene AC nawet lage ale z homologacja.odnosnie 2 i 3 pytania to jezeli masz auto w kombi (a takie w 2003 robili) no to masz kombi-proste , a jezeli ubezpieczyciel nie moze znalezc tego rocznika kombi to sobie odpusc i wybierz innego przedstawiciela. ad 1 dzwonilem do L4 i na ubezpieczenie mialbym czekac 14 dni, podziekowalem im. powodzenia w ubezpieczaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Meganke z 2004 Grandtoura. Ubezpieczone w Allianzie we wrzesniu,

Bez najmniejszych problemow. Podałem rocznik jakie mam dodakowe wyposażenie, pan przyporządkował do wersji i ubezpieczył. 2240 wszystko (ac+oc+nw) operacja trwala 10 minut + sesja fotograficzna. ;)

Miałem też u niego robioną symulacje na PZU i wartę (i jeszcze cos co kiedys fiata ubezpieczalo ale ze nazwy nie kojarzylem to sobie darowalem )i generalnie allianz wychodził najtaniej. Przez 10 poprzednich lat ubezpieczałem Fiata w pzu i miałem jednego Agenta ubezpieczeniowego, jak usłyszał że kupiłem Renaulta to od razu powiedział ze najlepiej allianz bo najtaniej ubezpiecza tą marke. Ale powiedzial ze to nie u niego bo on tylko PZU.

O L4 nie slyszalem dobrych opinii jesli chodzi o wpalate odszkodowan nawet z OC, wiec nawet sie mu nie przygladalem. Czytałem kiedyś artykuł w jakiejś prasie dotyczący ubezpieczycieli (może sponsorowany ale tego nie wiem) i wyszło na to ze spory odsetek klientów powraca to stacjonarnych ubezpieczycieli właśnie z powodu problemów przy odzyskiwaniu ubezpieczenia od tych najtańszych "telefonicznych". Wiec stwierdziłem że wolę dopłacić te 200 zł które i tak są niczym w porównaniu do kosztu samochodu aby później w przypadku kradzieży lub wypadku nie zaprzątać sobie jeszcze tym głowy.

 

Liberty direct to jest to co Max Kolonko reklamuje? Nic o tym nie wiem ani nawet nie słyszałem... wiec nie doradzam/odradzam.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurth, nie mozna generalizować, że Renault najtaniej w Aliansie. Na to składa się wiele czynników. (wiek auta ,model, pojemnośc, nawet kolor, wiek kierowcy, czy tylko sam prowadzi, dotychczasowy przebieg ubezpieczenia, czy auto jest garażowane, itd. itp. tyle pamiętam) moja Renia najtaniej wychodzi w Ergo Hestia. (tak było w ubiegłym roku, tak jest i teraz. Robiono symulację)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też posiadam renault megane II grandtour z rocznika 2003 i nie miałem problemów z ubezpieczeniem w Hesti.

Twój problem natomiast polega na czymś innym, z tego co wiem wersja kombi czyli grandtour w europie była sprzedawana od 2003r. a w Polsce dopiero od roku 2004. Jeśli jakaś firma ubezpieczająca bazuje na danych o modelach sprzedawanych w Polsce w danych latach to nie jest stanie znaleźć twojego auta na rok przed oficjalna premierą w naszyk kraju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurth, nie mozna generalizować, ...

{ciach}

Witam

No tak, może rzeczywiście za bardzo uogólniłem. Nie znam wszystkich ubezpieczycieli zniżek i innych przypadków. Chcialem tylko napisac ze u tych ubezpieczycieli nie mialem problemu z ubezpieczeniem/odnalezieniem modelu samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!