Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek paliwa i dziwnie podłączony pływak


pawel_megane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio miałem przykry problem, mianowicie przy zatankowaniu pod korek (przed tankowaniem było jeszcze nieco ponad 15L w baku) zaczęło wyciekać pod spodem paliwo, co prawda uciekło niedużo bo ok 3-4L i później było ok, ale jak by nie patrzeć trochę to niepokojące. Podkreślam, że nieraz tankowałem już pod korek i nigdy takich problemów nie było (ale zazwyczaj w baku miałem nie więcej jak 5-10L).

Od spodu brak jakichkolwiek oznak uszkodzenia, wszystko wygląda jak najbardziej w porządku. Kilka osób stwierdziło, że mógł być to efekt "dziwnego"/nieprawidłowego odpowietrzenia, albo przeciwnie, tj. wyjątkowo "prawidłowego" odpowietrzenia się przez co paliwo po prostu "ulało" się - czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Oczywiście zajrzałem sobie pod siedzenie i dokładnie obejrzałem miejsce montażu pływaka i tam wygląda wszystko ok. i było suchuteńko. Jednak zaniepokoiło mnie nieco podłączenie wężyków do pływaka. Mianowicie pływak ma dwa wyprowadzenia do podłączenia wężyków (jedno oznaczone paskiem czerwonym a drugie zielonym). Do złącza czerwonego podpięty był wężyk oznaczony również czarownym paskiem, ale do złącza zielonego podpięty był zwykły czarny gumowy wężyk zaciśnięty metalową opaską, a trzeci wężyk z zielonym oznaczeniem leżał obok luźno - niepodłączony. Taki sposób podłączenia trochę mnie zaniepokoił i mama wrażenie że ktoś przy tym już grzebał. Czy ktoś może potwierdzić jak na 100% są podłączone te wężyki? Oraz który od czego jest i gdzie idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!