Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic Diesel


weberzdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planujemy zakup Scenica Diesla, wiele się nasłuchałem wśród znajomych i nie tylko o silniku DCI.

Pytanie mam czy TDI czy DCI interesuje nas scenic w przedziale 2001 - 2003 ??

Jaki silnik wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że naczytałem się i naszukałem w tym temacie, zarejestrowałem się na tym forum licząc na konkretną odpowiedź "to źle a tamto dobrze", odpowiedź która utwierdziłaby mnie w pewnych przekonaniach.

Nie stawiałbym pytanie bez pewnego ogarnięcia tematu no ale nic dzięki za chęci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że ja bym szukał zadbanego egzemplarza, im auto będzie w lepszym stanie tym bardziej będziesz zadowolony, a czy to będzie dCi czy dTi wg mnie nie powinno mieć wpływu na decyzję o kupnie, gdyż każdy z tych silników ma swoje wady i zalety.

Sam jeżdżę dTi i jestem zadowolony, mało pali, generalnie jest bezawaryjny, a największą jego wadą jest to że jest głośniejszy od dCi, ma droższy rozrząd który trzeba częściej wymieniać, oraz ciężej (i drożej) się w nim podnosi moc.

Jak bym teraz szukał auta takiego jak Ty, to nie upierał bym się przy którymś z tych silników, tylko brał to auto które jest w lepszym stanie.

Aha w Renault nie ma silnika TDI, ale to tylko taki szczegół.

Jak byś chciał zobaczyć jak pracuje zadbane dTi to w następny weekend (19-20.05) będę w okolicach Zduńskiej Woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jet DTI pomyłka literowe sorki

 

Dodano: 10 maj 2012 - 17:08

Wiesz co chętnie zobaczę i posłucham nie tylko silnika ale i opinii 19 pracuje w łasku ale 20 jestem w domu jakby co zawsze możesz do roboty mojej podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusem dci - napewno ciszej pracuje

minusem dci - bardziej czuły na paliwo, częściej padają elementy typu wtryski i turbo

 

plus dti - bardzie wytrzymały silnik, pojedzie mozna powiedzieć że prawie na kazdym rodzaju oleju :), małe zużycie paliwa (u mnie 6,5ON max)

minusy dti - głośna praca, pilnować trzeba rozrządu (choć tutaj to i w dci bym tego pilnował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co chętnie zobaczę i posłucham nie tylko silnika ale i opinii 19 pracuje w łasku ale 20 jestem w domu jakby co zawsze możesz do roboty mojej podjechać.

 

To jak coś to wyślij mi namiary do Ciebie na PW, to odezwę się jak już będę na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przed kupnem naszego RX4 jeździłem kilkoma dci i jednym dti, silnik dti pracuje jak traktor porównując do dci.

Mamy dci od 2 lat i nic się nie działo z wtryskami i turbo, może to kwestia tankowania na firmowej stacji paliw i dbania o turbinę, bo jak ktoś zgasi silnik gdy turbina jest rozgrzana do czerwoności, to szubko ją zabije i nie ma znaczenia czy to będzie dci, czy dti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik dti pracuje jak traktor porównując do dci

Z tym się nie zgodzę. Mam DTI i pracuje jak normalny diesel. Mam wersję ostatnią przed DCI, nie mam tylko common rail. Mam kilku kolegów co mają DCI i co chwila coś z tym silnikiem coś nie tak. Jak nie obroty falują to nie odpala jak ciepły. Wszystko kwestia czy się trafi zadbany silnik czy dobity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!