Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jaki diesel?


piotr1234543

Rekomendowane odpowiedzi

witam, posiadam lagune 2.0 8v w benzynie:/ i nie wyrabiam z paliwem:/

 

niebawe planuję zakupić meganę w dieslu, najlepiej po lifcie

 

chciałbym abyście uświadomili mi jakie silniki są najmniej awaryjne (najlepiej jakby bez kosztownych turbin i kól dwumasowych itp) i co najczęściej może się popsuć i jakie są koszty w przybliżeniu owych elementów <piwko> pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się lecz boję się że jak założe nawet sekwencję na dobrych podzespołach to i tak mogą być problemy.

A jak kupię meganę w dieslu to i będzie to młodsze auto no i spalanie małe <piwko>

A co do laguny..hm wiem że to bardzo dobry niewysilony silniki i wiem że posłuży jeszcze dłuugo :) bardzo ładnie chodzi i idealnie jak w nowym aucie:) ale bardziej skłaniam się ku megane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wszystko zależy od ciebie może i by paliła 12L gazu ale pamiętaj, że gaz jest o połowe tańszy od benzyny a tym bardziej od ropy.

Jeśli chodzi o diesle z lat 99 - 2002 to

1.9D - 64km inaczej zwany mułem, bardzo oszczędny, silnik nie do zniszczenia nawet testując co jest wstanie spalić, spalanie od 5L.

1.9dTi - 90 - 98km jednostka dobrze znosząca niską jakość naszego paliwa, mało awaryjna i dość żwawa, spalanie od 6L.

1.9DCi - 100 - 115km jednostka która średnio znosi jakość naszego paliwa, różnie bywa z awaryjnością tej jednostki i bardzo żwawa, spalanie od 6L.

 

Najważniejsze jest by w dieslu w Polsce co roku wymieniać filtr paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli autor szuka megane I phII to ja polecam 1.9 dCi 102KM z niebieską literką "i", chociaż tak na prawdę każdy diesel będzie dobry, pod warunkiem, że zadbany. Dti jest trochę głosniejszy od dCi, dCi jest podatniejszy na zwiększanie mocy.

W megane I nie było kół dwumasowych i turbin ze zmienną geometrią, co znacznie obniża koszty ew napraw.

 

1.5 dCi weszło dopiero w megane II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jakby to była jakaś różnica, że nie ma dwumasy, jest sprzęgło z wysprzęglikiem który też kosztuje nie mało, trwałość sprzęgła przy dwumasie jest większa więc wychodzimy na zero. Miałem 1.9 dCi 102KM. wadą fabryczną jest niska trwałość turbin, ale auto na prawdę śmiga fajnie, syfiatego paliwa się boi. Na dzień dzisiejszy najoszczędniejszy jest gaz i jeżeli wybierzesz dobrego majstra to będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło w megane I jest na linkę, dlatego tak ciężko pracuje. Turbiny nie padają tak często, jeśli się ich odpowiednio używa, zmienia olej regularnie oraz filtr powietrza. Przepływomierze lubią padać i egry się zapychają przy emeryckiej jeździe.

Ja nie mam do swojego 1,9 dCi 102KM najmniejszych zastrzeżeń. Gdyby tylko miał większą moc, albo chociaż elastyczność na 4 lub 5 biegu to byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam 1.9 dCi 102KM z niebieską literką "i"

meganecoupe02, powiedz mi, czy wiesz o co chodzi z tą niebieską literką "i"? czym różni się dCi z niebieską literką od dCi bez niebieskiej literki? 3 lata szukam i nigdzie nie mogę znaleźć <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno inna jest turbina.

Kiedyś porównywałem auto ze srebrnym "i" z 2001 roku oraz moim niebieskim "i" z 2002 - dwa auta jedno obok drugiego i były jakieś różnice przy pompie wysokiego ciśnienia, w tym starszym silniku było jakby więcej kabli. Dokładnie nie pamiętam już co i jak, na szybko to było sprawdzane (auto oglądałem dla kogoś, ale nie było za bardzo sensu się nim interesować, więc nie marnowałem czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej meganki ktoś nadinteligentny nalał pół syntetyka to już wiesz dlaczego turbo przy 200 tyś miało przedmuchy jak na peronie metra. Jak postępować z turbiną wiem, a egr zapycha się przez syfiate paliwo w połaczeniu z jazdą emeryta i tu się zgadzam. Ale wiem też jedno, wysokoprężny silnik nie nadaje się do miasta bo się męczy, benzyna+ turbo to jednak najlepsze polaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9dTi - 98km jednostka dobrze znosząca niską jakość naszego paliwa, mało awaryjna i dość żwawa, spalanie od 6L.

 

Jeśli silnik jest zadbany to bardzo fajnie się tym jeździ, faktycznie jest trochę głośniejszy niż dCi, poza tym z tego co wiem, to jest do niej droższy rozrząd i trzeba go częściej wymieniać (max co 75kkm). Jeśli chodzi o spalanie to właśnie wróciłem z Chorwacji i na trasie (tankowanie pod sam korek - jazda - tankowanie pod sam korek) wyszło mi niecałe 5l/100km, przy czym na autostradzie jechałem 110~120km/h, na normalnych drogach zgodnie z przepisami. Średnie spalanie masz w stopce (jak klikniesz przeniesie Cię do motostat i tam możesz zobaczyć co i jak).

 

Generalnie jeśli jest zadbany to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!