Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Porada w sprawie kupna


Jakubd1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

generalnie noszę się z zamiarem kupienia meganki I. Więc tak, interesuje mnie megane I ph II coupe CABRIO. Jest to jedyny model jaki rozważam z gamy renault : ). Silnik jaki chce to 1.6 107KM. Do auta zostanie od razu wpakowana instalacja gazowa sekwencyjna. I teraz kilka pytań o auto.

1. Jak się ma spalanie tego konkretnego silnika na benzynie? (jakby wypowiedział się ktoś kto ma cabrioleta to już w ogóle git)

2. Jak się ma blacha w tych autach (rocznik 95-01 więc wiadomo, że nie będzie nówka) ale czy da się znaleźć w miarę zdrowy egzemplarz?

3. Większość robót mechanicznych będę robił sam (nie jest to pierwsze auto więc w miare ogarniam temat :) ), ale jak się mają ceny. Generalnie czy eksploatacja auta jest droga (tak średnio, nie musicie rzucać dokładnymi cenami : P)?

4. Jako, iż kiedyś miałem megane I 1.4e (chyba jeszcze na gaźniku był tamten silnik) i padł mi w niej przegub zewnętrzny i tam trzeba było wymieniać całe półośki (nie było samych przegubów jak np. w hondzie czy oplu). Czy w coupe cabrio da radę same przeguby czy dalej trzeba całe półośki?

5. Ostatnie już, jak się ma mniej więcej dynamika tego silnika? Tzn nie spodziewam się 6s do 100 ani nic z tych rzeczy, ale czy da się mykać 110-130km/h zachowując przy tym w miare dobre spalanie? (prosze nie piszcie, że megi jest mega szybka, zwinna itd. obecnie jeżdżę hondą która ma ~~100KM, w domu jest też megane II 1.9dci 130KM i moja honda bije meganke). Po prostu chcę znać szczerą opinię na temat megane coupe cabrio bo to potencjalne nowe auto : ) Dodam, iż auto nie będzie pałowano pod czerwone pole bo nie od tego jest to auto : )

 

z góry dzięki i czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się co do blachy, w niebitym egzemplarzu nie ma prawa być rdzy, u mnie takowej nigdzie nie ma, jedynie maska a dokładnie rant od środka, ale to normalne, nie daj się nabrać na rdzę na nadkolach szczególnie tylnych, bo w megii po lifcie i tutaj ma jej nie być, miałem wcześniej bez liftu i tam też nie było :)

 

osobiście przesiadłem się z 1,6 8V na 1,9 dCi i powiem tak, dynamika dla mnie podobna, chodź u mnie to inna bajka bo narazie walczę z niedoskonałościami :)

 

1,6 16V nad którym się zastanawiasz, to wg mnie i mojego kolegi, który takowego posiada w swojej Coupe super motor :)

U niego dostaje ostro po ogonie, też założył od razu sekwencje jakąś BRC, na jego jazdę to miasto 10-11 litrów gazu, trasa spokojniejsza 8l, wcześniej na benzynie miał w trasie wg komputera okolice 7, miasto do 10l.

Ogólnie ten konkretny silnik to udana konstrukcja, trzeba uważać na pasek rozrządu w sensie restrykcyjnie trzymać się terminów wymiany, jemu strzelił :)

 

A co do części, to zależy co, w tym motorze często mówi się o padających cewkach, nie zrozum mnie że wiecznie padają, po prostu ta część najczęsciej tutaj pada.

 

Co do ogolnej mechaniki to lubi cieknąć olej z wybieraka skrzyni, na to zwracaj uwagę przy kupnie, maglownica też się poci, te dwie rzeczy wg mnie najdroższe w naprawie, później to tylna belka, ale w Twoim przypadku Cabrio z reguły będzie mieć mniejszy przebieg więc wg mnie nie będzie Cię to dotyczyć :)

 

Nie wiem jak kwestia butli LPG w tym bagażniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki za odpowiedź, o skrzyni i maglu nie wiedziałem, to teraz wiem na co zwrócę uwagę oglądając : )

to co wspomniałeś o koledze w mieście i 10-11 l/100km lpg, to jazda pod czerwone pole tak? chodzi mi o to, czy da się zejść poniżej 9 l/100 LPG jeżdząc dzienne +/- 70km z tego 50 to trasa, 20 miasto? (obecne auto pali właśnie 10/100 gazu przy prędkości 80-100km/h ale jest na dwupunkcie i instalacji II gen).

 

ok to może ktoś jeszcze się wypowie? im więcej informacji tym łatwiej będzie mi podjąć decyzję i może dołączyć do klubu megane ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mm, ale to raczej odezwę się jeszcze gdzieś w połowie wakacji, na razie chciałem generalne info zebrać : P ok, jak będę kupował już, to na bank powrzucam! : )

 

Dodano: 02 wrz 2012 - 21:49

Odświeżę temat swój trochę. W ciągu najbliższych 2 tygodniu kupię aut i będzie to megane I COUPE. I teraz tak..

1. Czy w megane I phII występował silnik 2.016v czy tylko 2.0IDE (2.0IDE ciężko ponoć zagazować i diabelnie awaryjny z tego co się dowiedziałem od mechaników, prawda to?)

2. Czy te silniki w megane I ph I 2.0 16v 147KM są paliwożerne czy da się zamknąć przy spokojnej nodze w 9L/100km gazu?

2. Ewentualnie silnik 1.616v 107KM, daje to rade?

4. Jeszcze raz na co zwrócić uwagę kupując coupe megane? (rdza, magiel, tuleje zawiechy i amortyzatory. Na pewno na klime - czy sprawna, filtr kabinowy wymienany, czy odprowadza wode dobrze itd.) Czy coś pominąłem..?

 

Ewentualnie jakbym znalazł auto i podał ogłoszeie to czy ktoś byłby tak miły i podjechał sprawdzić mi auto ? (oczywiście oddam za droge + jakieś piwko dobre ; ) )

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!