Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbyt wysoka temperatura silnika - POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano auto mi się zgrzało, tzn temperatura doszła do poziomu że poraz pierwszy zapaliła mi się kontrolka.

Po zatrzymaniu okazał się że jest pełno płynu w okolicy filtra powietrza, na silniku itp, tak jakby wysadziło korek, ale on jest dokręcony. I teraz co spowodowało ten problem ??

Ostatnio wymieniany był rozrzad z pompą, zaczęło auto w sumie głośniej pracować, ale o tym już poczytałem i chyba wiem jak to naprawić. Ale wracając do dzisiejszego problemu...

Termostat póścił ponieważ węże wszystkie gorące, wentylator działa ponieważ na klimie chodzi, po wyłączeniu klimy NIE :) Jest tam chyba jakiś czujnik i stawiam na niego ale czy napewno to nie wiem... No zostaje jeszcze czujnik temp. przy chodnicy, ale chyba jakby nie działa to by nie pokazywał temp. a tutaj po postoju na wskaźniku temperatura spadła... Prosze o pomoc bo nie wim co kupić. Czujniki makabrycznie drogie nie są, ale zawsze lepiej wypić 4 piwa niż nakupować pełno rzeczy a może sięokazać że to nie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czujnik można sprawdzić (dane z książki)

miernikiem, między stykiem nr 2 i masą opór wynosi od 60 do 1250 omów, w zależności od temperatury wody, trzeba było sprawdzić na zimnym i gorącym, nawet nie trzeba go wykręcać, możesz także sprawdzić czy ogrzewanie działa, jak słabo grzeje to już wiesz, że jest zapowietrzony, mało tego można odkręcić korek od zbiorniczka (nie na gorącym) naciśnij energicznie gruby wąż od wody, jak widzisz bąbelki w zbiorniczku to też masz odp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!