Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hałas, drgania, brzęczenie, terkotanie, szkrzynia biegów na luzie


mih00

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukiwałem już forum pod tym kątem, lecz niestety nawet jak znalazłem podobny temat to zamyka go admin z komentarzem szukaj. To też szukam, szukam i straciłem tylko czas. Bo jak znalazłem podobny problem to temat nie zawierał rozwiązania albo standardowo było szukaj. Także serdeczna prośba do administracji - jak już piszecie szukaj to miejcie 100% pewność, że temat jest na forum i został rozwiązany. Wracając do tematu objaw jest taki: jak już się silnik i skrzynia dobrze ugrzeje - to na luzie na postoju słychać 'terkotanie' dochodzące ze skrzyni biegów. Bardzo dobrzę to słychać jak się włączy klimatyzację i sprężarka zaczyna dociążać silnik. W momencie wciśnięcia sprzęgła terkotanie ustaje. Dla jasności sytuacji, mam wymienione sprzęgło (docisk, łożysko oraz tarcze sprzęgła). Problem wydaje mi się występuje w każdej starszawej Reni, ponieważ w mojej poprzedniej skrzyni też to słyszałem w obecnej też słysze i w moim Clio II też słychać (tylko, że bardzo cichutko). Wrażenie odnoszę, że coś drży w samej skrzyni lub też jakaś spręzyna? Może komuś się udało zlokalizować i usunąć ten odgłos. Na 100% to ma związek ze skrzyniami Renault, poniewąż tak jak pisałem wyżej hałas ten można dostrzec w innym modelu z zinnym silnikiem. Jedyne co je łączy to skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także serdeczna prośba do administracji - jak już piszecie szukaj to miejcie 100% pewność, że temat jest na forum i został rozwiązany.

I takaż prośba do użytkownika, proszę przypomnieć sobie regulamin.

Jest tam wyraźnie napisane i obowiązuje wszystkich, że powielanie już istniejących tematów jest zabronione i takie właśnie tematy są zamykane, z adnotacją "szukaj"

Oznacza ni mniej, ni więcej, że jest temat o takim tytule czynny i tam należy swoje problemy przedstawić dopisując się do tego istniejącego tematu, pomimo że objawy usterki mogą być inne lub tylko podobne.

Temat taki jest automatycznie windowany na wysoką pozycję listy nowo napisanych, tak jakbyś oddzielny, nowy założył. Masz ten sam efekt, a mniej nerwów i bałaganu na forum. Gdyby to było przestrzegane przez piszących, następna osoba szukająca już by się nie natknęła na kilka zamkniętych ale na jeden czynny, gdzie wiele odpowiedzi na pytania jakie chcesz zadać już jest udzielonych.

Tak to działa.

No ale łatwiej nowy napisać wraz z instrukcją, prośbą zwaną, jak należy forum moderować.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, że dla osoby, która na bierząco nie śledzi forum nie jest łatwe znaleźenie informacji. Zwłaszcza jak co drugi temat bywa zamknięty, wydaje mi się, że jak ktoś chociaż kojarzy, że było to nie problem wkleić link. A tutejsza moderacja jest już znana na nie jednym forum i nie jeden user już opuścił to forum na dobre. A może by akurat komuś pomógł. Warto się czasem nad tym zastanowić a nie tylko ganić za polskie znaki i zamykać tematy.

Edytowane przez mih00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju, jest pod korek. Na lewarku jest faktycznie trochę luzów, nawet się jakoś zbierałem, żeby to zrobić. Rozumiem, że jeżeli chodzi o wybierak to myślimy o tym elemencie? 21l1l01.jpg

Edytowane przez mih00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wymienie ten wybierak i zobaczymy czy pomogło. Na razie dzięki za pomoc.

 

Dodano: 25 cze 2012 - 14:30

Auto sprzedałem, więc już nie sprawdzę ale może ktoś ma podobny przypadek i go rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!