Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I phII Dziwny problem ze spalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem megane I phII 1.4 16V RT z 2001 roku, przejechane 240K KM i mam problem ze spalaniem. Dużo pali defakto odkąd ją mam (jakieś 2 lata) tylko od stycznia mnie to drażni. Mieszkam w Irlandii, za 20 euro tankuję jakieś 12l benzyny i po mieście przejeżdżam dosłownie za każdym razem 112-120 km. wiec średnio 10,5-11L/100KM. Jeszcze dwa tygodnie temu wystarczyło że w jednym cyklu (20euro) raz pojechałem do miasteczka odległego 18km - (36 w dwie strony) i w tym cyklu od razu robiłem 136Km co się równa ze spalaniem 8,8L/100Km. Teraz nawet jak jeżdżę do tego miasteczka to spalanie nie spada poniżej 11L ale najdziwniejsze jest to że wczoraj zrobiłem trasę 200km i spalanie mi wyszło 6,1L/100Km. Kumpel mi wmawiał że za gwałtownie jeżdżę ale jak mu pokazałem jak można tym autem "gwałtownie" jeździć to spalanie wyszło mi 16L/100Km.

W marcu wpiąłem się pod kompa i znalazłem padniętą sondę lambda (posiadam tylko jedna a wydaje mi się że powinny być 2). Kupiłem z allegro sondę firmy "begar", wydaje mi się że te sondy są dobre bo włożyłem z tej firmy już do 4 aut i nikt ze znajomych nie narzeka. Skanuje błędy teraz co 3 dni i nic cholera nie chce wskoczyć i nie mam pojęcia co to może być. Najdziwniejsza jest ta różnica miedzy miastem a trasą.

Teraz tak:

- sonda wymieniona (brak błędów)

- ciśnienie w oponach dobre

- auto się toczy z małych podjazdów więc hamulce nie trzymają

- przepustnica wyczyszczona, kumpel się kłuci kłóci że trzeba ją zaadaptować po czyszczeniu a tu piszecie że nie wiec jak to jest? Po czyszczeniu przepustnicy pojawiła się delikatna utrata mocy między 1200 - 2300 obr. (takie zęby).

 

teraz powiedzcie mi jakie są możliwości ale naprawdę spotykane w megankach bo to co ja się nasłuchałem począwszy od termostatu aż po źle ustawiony rozrząd to po prostu lepiej sprzedać i kupić malucha... Mechaniką się sam zajmuję więc koszty robocizny odpadają ale też nie chce wszystkiego "na ślepo" wymieniać.

Proszę o szybką odpowiedź bo bije jakieś 2tys km miesięcznie a studenta takie spalanie jednak boli mimo że mieszkam w irl... ;/ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!