Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy - nie słychać turbo


bartek_brad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat poruszany czesto i gesto a oto opis :

 

Megane kombi 2004 - 1.9 Dci

 

Brak komunikatow o bledach na wyswietlaczu kompa pokladowego

 

Opis: Brak mocy , zamulony ,nie slychac turbiny samochod przyspiesza powyzej 2100 obr. ( czyli jak by byl zwyklym dieslem ) zdarza mi sie slyszec przy 1500 ciho turbine ( cichutki gwizd )

 

Sprawdzono : Wyczyscislem EGR - chwile bylo lepiej(przyspieszal juz ok 1900 obr) ale wrocilo do "zamulenia", filtry nowiutkie ,

 

Czy po odlaczeniu Przeplywomierza (wtyczki) - powinien pojawic sie jakis komunikat i co oznacza ze :"jak odlacze to zobacze ze jest roznica - przy braku mocy moze byc gorzej ??

 

Prosze o porady - Ja mam 3 stanadrdowe typy - Nesprawny EGR , PRzeplywka albo czujnik doladowania - jak rozpoznac co dokladnie - czy tylko podpiecie pod Clipa da jasne rezultaty i diagnoze usterki .

 

Prosze o rady !!pozdrawiam !!

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6; 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip na pewno bardzo pomoże, a jeśli odepniesz przepływkę i nie będzie różnicy w pracy silnika to raczej świadczy to o końcu jej.Możesz jeszcze sprawdzić styki i wiązki do czujników ciśnienia i przepływki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze iż : podczas pracy silnika i odpieciu przeplywki - silnik dalej pracowal tak samo ( po dodaniu gazu dalej nei slychac turbo )

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cllip wykazał 2 błedy , mechanik powiedział iż nie sa one związane z brakiem mocy

Powiedział iż skłaniał by się bardziej iż któryś z czujników podaje fałszywe info.

I szukał przyczyn mechanicznych .

Przejechał się samochodem i powiedział iż : samochód się wkręca na obroty , turbo pracuje ale pojazdowi brakuje tego "kopa"

Jeżeli chodzi i odpięcie przepływki to po odpięciu - samochód stał się nieco bardziej dynamiczny , co to oznacza , czy to normalne ??

 

Proszę o porady .

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem podobny problem, osłabiony samochód powyżej 2 k. U mnie występowało jeszcze takie dziwne szarpanie na pewnych obrotach, i słychać było wyraźny świst ( myślałem że turbiny, ale jak się okazało potem to uciekającego powietrza). W każdym bądź razie przyczyną okazało się pęknięcie węza łączącego intecooler z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił ci ten mechanik tego typu pomiar clipem?

Masz zalecane ciśnienie doladowania oraz z pomiaru

 

nie mogę załaczyć pliku z wykresem daj namairy wysle ci

 

Dodano: 15 sie 2012 - 08:45

wykres z megane II 1.9 dci

post-49096-0-89570300-1345013117_thumb.jpg

Edytowane przez Izydorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

PO wymianie przepływomierza - brak efektów , z intercoolera natomiast wylano "szklankę" oleju - jak to mechanik powiedział .

/\/\/\/\/\/\

W piątek jadę na kompa( we Wrocławiu) zobaczymy co powiedzą

 

Dodano: 27 paź 2012 - 13:06

Chłopaki od kompa - stwierdzili ze już ktoś tam grzebał ale nie naprawił i że na pewno mam odpięty systemowo przepływomierz wiec w ogóle go odłączyli bo wtedy fura lepiej jeździ

/\/\/\/\/\/\

Kazali przyjechać w poniedziałek i dać pojazd na cały dzień to znajdą przyczynę " trochę serca należy włożyć"

/\/\/\/\/\/\

JA sądzę że już wiedzą o co biega bo już skasowali raz a kazali przyjechać i powiedzieli że na pewno zrobią tylko więcej czasu im trza

/\/\/\/\/\/\

Zobaczymy co przyniesie poniedziałek . . .

/\/\/\/\/\/\

W W-ch napadało śniegu ,że maskara

/\/\/\/\/\

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!