Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwnie pracujaca skrzynia biegow


raptus1984

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,mam problem z reno scenikiem 1.6 1997r ze skrzynia automatyczna,a mianowicie odpalam auto wajcha na D i nic sie nie dzieje przegazowuje do 4tys jest mocne szarpniecie i auto normalnie jedzie po kilku kilometrach znowu to sam,gaszę silnik odpalam daje gazu wbija sie bieg i jade,jade na D chce zwolknic aby stanac skrzynia zaczyna szarpac do takiego stopnia ze gasnie silnik jak puszcze hamulec auto dalej jedzie,co myslcie szukac skrzyni?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki,5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już nowszą skrzynię, więc jest problem.

W tych nowszych dolewa się olej i sprawdza przy określonej temperaturze (na CLIPie) jaką ma on temperaturę.

Przy odpowiedniej temperaturze wypływa nadmiar oleju (max. 0,1 l).

Samemu raczej nic nie zdziałasz, bo wymagany jest CLIP.

Jedyne co możesz zrobić, to poszukać jakiś stalowy bagnet, lekko go zanurzyć w oleju i sprawdzić jaki ma kolor i zapach.

Jeżeli jest czerwonawy, to może to być usterka sterowania skrzyni, jak jest brązowy i śmierdzi spalenizną, to przypalone są tarczki.

Poszukaj innego speca od skrzyń, bo jak ten od razu stwierdza, że jest do wymiany, to może mieć nikłe pojęcie o skrzyniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem bagnetem od oleju i sporo pokazalo na bagnecie,olej jasny i rzadki,taki jasno brazowy i smierdzi,aha i macie jakiś sprawdzony program do scenika,czytalem dzial diagnostyki ale generalnie potrzebuje czarno na bialym jaki program i jaki interfejs

Edytowane przez raptus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem mechanikiem w vw mam programy vag ale niestety do reno nie mam,http://moto.allegro.pl/ddt-2000-interfejs-renault-dacia-nissan-can-clip-i2374788041.html takim czym da sie bledy zczytac?podpowiedzcie mi jeszcze z tymi guzikami bo za chiny nie wiem do czego sa

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!