Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania kierownicy na postoju


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ostatnio, że podczas postoju, przy włączonym silniku występują drgania kierownicy, co można wyczuć ręką . Przy przytrzymaniu kierownicy dość mocno drgania te ustępują. Czym może to być spowodowane? Za trafne sugestie z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Renault Megane Coupe 96 r., silnik 1,6 - benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michał_86,Ja bym dziękował nawet za nie trafne, wiadomo nie kazdy jest pracownikiem ASO i wiekszość wypowiedzi to "gdybania" (w końcu ktoś trafi) :-P

No więc moja sugestia, (nie wiem czy trafna) sprawdż poziom oleju w zbiorniczku od wspomagania, jeśli bedzie za mało , przed dolaniem właściwego (patrz instrukcja) sprawdź czy nie ma gdzies nieszczelności. Szkoda dolewać by znowu wyciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

U mnie tez drga i to porządnie, ostatnio zauwazylem. Poduszki pod silnikiem mam ok. Nie wiem tylko czy to przez maglownice bo mi machaniec powiedzial ze juz jest rozjechana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

u mnie bardzo delikatnie drga: kierownica , fotel i drzwi (czytaj calosc). do wymiany lewa poduszka silnika. calkowity koszt 320 zl :?: Pozostale poduszki sa ok.

Drgania troszke (malo) sie zmniejszyly. Okazalo sie, ze sa takze drgana od wydechu. Jezeli chwyci sie reka rure wydechowa lub odwaznik na rurze to nie ma zadnych drgan. Silnik natomiast pracuje super bez zadnych drgan. Czyli sa to drgania spowodowane przez wydech i przenoszone sa na bude. Pytanie: czy wystarczy wymienic dwa wieszaki ? Czy cos innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość pawelolsztyn

kierunki pomylilem (patrzymy jak siedzimy w aucie). wymienilem poduszke prawa przy rozrzadzie, ktora w pierwszej kolejnosc pada. lewa przy skrzyni jest ok i dolna (w ksztalcie osemki) tez ok. zurzucie poduszki przy rozrzadzie widac golym okiem. splaszczona-zdeformowana gora. tej dolej takze latwo zauwazyc - po odkreceniu blachy oslonowej. przy skrzynki - slabsza widocznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!