Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megi zdechła :-(


nagabicz

Rekomendowane odpowiedzi

:cry: :cry: siedziałem własnie w megi słuchając tych ****** prognoz wyborczych... 2st zimno jak cholera :-? co jakis czas uruchamiałem auto by nagrzać troche :-? odpalałem na benzynie jako że gaz sie dzis skonczył, nie było kiedy podjechac na stacje zatankować LPG :-? chcąc zaoszczędzić benzyny pomyślałem, że odpale i zużyje resztke gazu.. Jednak odpaliłem, dalem obroty na 2tys i megi zgasła.. gazu jednak nie było :cry: Bywało juz tak niegdyś i zawsze dało rade odpalić na benzynie i tyle tam normalnie dojechać. A teraz jak zgasła to juz na dobre :-( włączam stacyjke, załącza sie pompka paliwa, krece dalej i cisza :-( kilka prób i to samo,, załącza sie pompka i cisza.. Rozrusznik poszedł ? :-( pomóżcie .. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagabicz, pisz dokładniej

załącza sie pompka paliwa, krece dalej i cisza kilka prób i to samo,, załącza sie pompka i cisza.. Rozrusznik poszedł ?
no więć kręci, czy cisza :-)

dodano

wiem, error więć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagabicz, moim zdaniem problem tkwi w rozruszniku, a konkretnie w elektromagnesie bendiksa. Przez kilkakrotne, częste "kręcenie" nagrzała się cewka elektromagnesu, a ciepło przeniosło sie także na rdzeń. Pod wplywem ciepła rdzeń minimalnie powiększył swoja średnicę i był blokowany w karkasie cewki. Jeśli nie przesuwa się swobodnie, to nie zasprzęgla rozrysznika z kołem zamachowym i nie włącza "+" na stojan rozrusznika. Z tej właśnie przyczyny rano po ostygnięciu wszystko działało. Miałem coś takieg kilka lat temu w Bisie, po rozebraniu okazało się, że rdzeń był zaśniedziały. Prawdopodobnie dostała się tam woda, chyba nawet ze solą skoro zareagowała z ocynkowaną powierzchnią rdzenia. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu problem już nie wystąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!