Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwny dźwięk w silinku


lasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio doszedł do moich uszu dziwny dźwięk dochodzący z komory silnika. Ów dźwięk występuje tylko podczas dodawania gazu na piątym biegu, dlatego jest trudny do lokalizacji. Jak puszczam gaz wszystko ustaje. Jak redukuje do 4 i dodaje gazu też nic nie słychać. Po dodaniu gazu na 5 autko jakby zaczynało świstać, tak jakby miało turbinkę. Dziwne strasznie.

Mam MII, 1,6 16 V 2003.

Może ktoś się kiedyś spotkał z taką przypadłością Megi.

A może ktoś ma pomysł co to może być.

 

pozdrawiam

 

Z góry dzięki za wszystkie opinie

Edytowane przez lasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade Ocool

sprawdziłem poziom oleju w skrzyni po wykręceniu korka wlewowego troche sie wylewało więc jest ok.

Spuściłem cały olej i były w nim drobne opiłki metalu, żadnych większych.

I teraz pytanie czy to normalne czy raczej tak być nie powinno. Uzupełniłem olej wlałem nawet troszkę więcej, ale niestety nie pomogło.

Kumpel mechanik mówi że to skrzynia i że mam jeździć puki się nie rozleci całkowicie. Wolałbym jednak może to naprawić zaczym się cała skrzynia rozleci.

Zna ktoś może jakiegoś speca od skrzyń biegów z okolic Łodzi??

czy opłaca się taka naprawa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Auto jest super mam je od misiąca ale ostatnio zaczeło coś mnie niepokoić jestem w niemczech i nie chciałbym za bardzo odwiedzać tutejsze warsztaty ale od paru dni przy zamknietej masce czy przy otwartej a nawet stojąc obok MII słychać zgrzytanie pod maską (w silniku ? ) a może to alternator ? . . . co wytwarza te odgłosy to jakby jakieś łożysko sie rozsypało w silniku heh bardzo niepokojące.słychać je bez względu czy Auto jest na biegu na luzie czy ma światła zapalone czy zgaszone czytałem gdzieś na forum ze moze to byc glupota jakas np.silniczek od reflektora ale jak pod tą maską nic nie widac a zwłaszcza ze ja nie jestem sympatykiem mechaniki. a i najważniesze jest to model z 2003r. Benzyna 1.6 16V z 112tys przebiegu .

 

Proszę o rady z góry dzięki :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!