Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane - zwarcie, gdzie znajduje sie modul immo ?


Radzikgsm

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Renault Megane z 96r. Pytanie gdzie znajduje sie fabrycznie montowany immo ?? Problem jest taki ze auto dzis postalo na deszczu cos gdzies pocieklo i robi sie zwarcie - dioda od immo ciagle swieci. Immo niby dziala - otworzy zamknie dzwi ale tak czy siak dioda od immo lekko swieci. Czy w Megankach kazdemu woda leje sie na bezpieczniki ktore sa po lewej stronie kolo akumlatora ?? Bo cos mnie juz strzela. I pytanie od czego sa te bezpieczniki konkretnie 60 A. Czy jakims sposobem idzie ominac immo zeby mozna bylo dojechac do domu (tryb serwisowy czy jakos tak). No i pytanie czy zwarcie na halogenie moze robic takie jazdy z elektryka ??

 

Dzieki z gory za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moze sie myle ale chyba mylisz immo z autoalarmem. To sterownik autoalarmu (a dokladniej jego czesc) zajmuje sie sterowaniem centralnego zamka dzieki czemu jednym kliknieciem otwierasz auto i wylaczasz alarm.

Z tego co sie orientuje immo masz zamontowany w stacyjce dzieki czemu wkladajac kluczyk i przekrecajac go nastepuje polaczenie i sprawdzenie kodowania.

Kiedyś były przełki które bądz nalezalo przylozyc w odpowiednim miejscu badz dotknac do specjalnego gniazda - ta metoda jest praktyczniejsza.

Niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle :-)

 

Zwarcie na dowolnym ukladzie zle zabezpieczonym moze robic rzeczy ktorych bys sie nie spodziewal, popraw to jak najszybciej - jedno zmartwienie moze byc mniej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie :-) Nie myle immo z alarmem. Alartm steruje mi tylko centralnym zamkiem a immo mam z kluczyka na IR.

Zwarcie na dowolnym ukladzie zle zabezpieczonym moze robic rzeczy ktorych bys sie nie spodziewal, popraw to jak najszybciej - jedno zmartwienie moze byc mniej :-)

No poprawie tylko wiesz jak na zlosc caly czas pada, bezpieczniki pod maska silnika sa cale mokre. Nie mam garazu ba nawet jakbym zalatwil to i tak holowanie megi w tym stanie laczy sie z hamowaniem recznym :/ Dzieki za odpowiedz i czekam na dalsze sugestie gdzie i na co mam zerknac okiem.

 

Aha dodam ze po wyjeciu 1 bezpiecznika 60A od strony szyby trace swiecaca lekko diode od immo, swiatla postojowe, i popmeczke paliwa no ale wtedy dioda nie swieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z podsufitka czytalem bo za 1 razem mialem taka przygode ze immo wcale nie swiecil wymienilem bezpieczniki pod maska wyczyscilem modul IR i dzialalo. Teraz odruchowo przeczyscilem modul IR ale lipa. Immo dziala prawidlowo, zamyka i otwiera dzwi ale dioda i tak lekko sie swieci wlasnie od immo. Jutro wezme sie za nia bo dzis zaraz do pracy :/ A sadzicie ze to jednak cos z immo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Ładnie tak przedrzeźniać przedmówcę :!:

Wybaczcie że odgrzewam, ale jak kolego poradziłeś sobie z tym problemem ? U mnie wogóle dioda od immo nie świeci, jednak samochód odpalał.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!