Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I phII] Zabawa ELM327


Rekomendowane odpowiedzi

Jak już chwaliłem się zakupiłem ELM327 (1.4b v3.1 i to raczej się zgadza bo działa z fiatem bez poprawek).

 

Diagnostyka minimalistyczna, ale też sam silnik za wiele odczytów nie zapewnia (temperatury, obroty, korekty paliwowe, lambdy itd.).

Z ABS i AirBag nie udało mi się połączyć, ale jak fama niesie podobno z odpowiednim softem jest to możliwe.

 

Programy póki co testowałem te co dostałem w komplecie czyli ScanTool.net 1.13, ScanMaster-ELM 1.4.0 (wersja demo - odczyt błędów i kilku parametrów) oraz EasyOBDII 2.4.0 (działa tylko z WYBRANYMI wersjami ELM'a, z moim nie :D).

Błędy odczytane Scantoolem i ScanMaster'em pokrywają się oraz faktycznie mam jakieś problemy z 2-gą lambdą (błędy kasowane clip'em, z sondą niby ok ale jak widać problem wraca), więc można założyć ich poprawność.

 

ScanTool błędy skasował (tak twierdzi) ale czy faktycznie mu to się udaje to potwierdzę po podpięciu CLIP'a.

Odpięcie krokowca czy któregoś pobliskiego czujnika (ciśnienia/temperatury) nic nie daje, tzn. nie pojawiają się żadne nowe błędy do odczytania. Może na zbyt krótko odpinałem i błąd nie wystąpił, a może soft tego nie ogarnia. Zobaczymy co pokaże CLIP.

 

To by było na tyle. Gdyby ktoś miał jakieś sugestie do softu to piszcie, w miarę możliwości sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze program PCMScan, chociaż funkcjonalność w każdym z tych programów jest praktycznie taka sama.

Ciekawą funkcją w PCMScan jest możliwość wykonania testów 0-100, jak również zrobienia wirtualnej tablicy liczników (plus oczywiście dane, których fabrycznie nie wyświetla żaden komputer samochodowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy sprzedający ELM'a ma wielki screen tych liczników.

To chyba topowy soft do reklam :D

 

Ściągnąłem jeszcze parę różnych programów, w różnych wersjach i jutro będę się dalej bawił.

Niestety to co mnie najbardziej ciekawi, czyli nasz rodzimy MaxiTest jest tylko w wersji płatnej. Ok, 200zł to nie majątek ale miło by było gdyby twórcy wypuścili jakąś wersję umożliwiającą sprawdzenie czy w ogóle to zatrybi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się wyczytać, to MaxiTest ma większą funkcjonalność względem pozostałych testerów do ELMa tylko w autach z CAN i kosztuje 100 zł.

http://allegro.pl/maxitest-wersja-renault-obd2-oprogramowanie-elm-i2475942962.html

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdziłem jeszcze parę programów, jakich nie ma sensu pisać bo funkcjonalność byłą ta sama czyli można było odczytać błędy i popatrzeć na parametry bieżące.

 

Co do błędów..... haaaaaaa..... auto było na clipie i okazało się, że ELM odczytał tylko część błędów. Błędy lambdy za katem były na obu (ELM i CLIP), ale już błąd czujnika temp i silniczka krokowego był tylko na CLIPIE.

Błędy krokowego i czujnika temp. to chyba moje dzieło, ale przyznam się bez bicia nie pamiętam czy odpinałem czy nie. Załóżmy, że odpinałem w celach testowych :)

 

Podsumowując jeśli potrzebujemy podpatrzeć kilka parametrów podstawowych to ok, ELM się nadaje... ale tylko do tego. Nie ma mowy o żadnym sensownym odczytywaniu błędów.

 

MaxiTest faktycznie na alledrogo taniej, ale i tak trzeba wydać i dopiero będzie wiadomo co to warte. Imo taki średni biznes, mimo małej kwoty.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem maxitesta i faktycznie w mojej mII 1.6 łączy się ze wszystkimi podzespołami typu poduszki abs ale oferuje tylko odczyt błędów.Po połączeniu z modułem kontroli nadwozia pokazał szereg błędów od początku istnienia autka typu spalone żarówki tablicy i faktycznie ma to odzwierciedlenie w fakturach z aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Czy w tej wersji Megane z silnikiem 1.9 DTI jest czyna CAN? Jesli nie, to może lepiej kupić interfejs KKL, który być może będzie miał większą funkcjonalność? Od paru dni czytam o tych interfejsach i idzie zgłupieć po prostu, każdy mówi inaczej. Czy ktoś tu ma wiedzę, czy do 1.9dti sprawdzi się bardziej elm327 czy vag kkl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja przetestowałem już kabel kkl w MIIphI - i po włączeniu programu DDT pokazuje że musi być CAN. Więc teraz już wiem, że kkl nic nie da - aukcje wprowadzają w błąd że kkl w Megane II , ale z reklamacją ciężko, bo na aukcji napisane że do aut z kkl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, Panowie czytam o tych modułach na tym forum i czytam. Zastanawiam się nad kupieniem ELM327. Czy ten moduł umożliwi mi kasowanie błedów? Podobno tez interfejs pozwala na czytanie ramek-czy to prawda? Czy ewentualnie polecacie jakis inny troche droższy interfejs? Max.200zl.... Megane 2 ph1 CC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!