Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

opadająca szyba kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, swoją meganke (97rok, RT) posiadam już 2 rok i w tamto lato przy wyższych temperaturach szyba kierowcy sama opada,zdażyło się to rok temu kilka razy,przy sporych upałach.. jak jechałem po trasie ok 90,to nic się nie dzieje,dopiero gdy zwolnię jak w terenie zabudowanym ,to spadnie do połowy,a po kilku chwilach do końca,na sam dół.. przeczyśpiłem wtyczkę i blaszki przełączniku,tym w drzwiach,co steruje szybą kierowcy i pasażera i pomogło,ale na niedługo,bo znowu przy upałach to samo się działo.. Co dziwne w chłodniejsze dni ,czy zimę jest wszystko OK,tzn opuszcza się wtedy kiedy ja chce :) do dzisiejszego dnia.. gdy włączyłem samochód i było cieplej,to szyba po odpaleniu zjechała w dół,a potem po trasie ,gdy szybciej jedzie się nie zdarzyło się ,aby opadła,a gdy zwolnię do 50,czy 40km/h znowu opada.. Trochę mnie to dziwi,bo to tylko dzieje się w ciepłe dni i przy mniejszych prędkościach.. Zastanawiam się gdzie leży przyczyna,czy przy przełączniku w drzwiach,czy na przewodach? Mieliście taki przypadek w swoich megankach? Macie jakieś pomysły i najlepiej uzasadnienia ,co jest przyczyną,czy jakieś przewodziku,czy po prostu wariuje przełącznik? Chcę dodać ważną informację,gdy opadnie szybka,nie mogę jej podnieść przez kilka chwil,i wtedy tak cyka w okolicy tego przełącznika,albo skrzynki z bezpiecznikami,nie wiem dokładnie,bo jechałem,to nie mogłem się wsłuchać..

doradźcie :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie sprawdzisz to nie będzie wiadomo. Przełącznik najprościej sprawdzić, bo potem zostaje grzebanie w kablach (może być jakieś zwarcie).

Jak po odłączeniu przełącznika będzie ok to masz winnego, jak nie to coś na przewodach albo, co gorsze, w UCH (komputer w kabinie, za bezpiecznikami).

 

Przełącznik bez problemu możesz wymienić sam, musisz go tylko wyciągnąć z tego plastikowego mocowania (docisnąć 4 zatrzaski).

Tylko gdybyś musiał kupować nowy przełącznik to uważaj. Elektrycznie przełączniki (kierowcy i pasażera) są identyczne ale różnią się wycięciami przy kostce elektrycznej.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o wcięcia na kostce,którą podpinam pod przełączniki ,tak ? to będę musiał odpiąć,a co najlepsze,to tylko w gorące dni tylko robi,jak zimno,jest ok.. i w dodatku w nie każdy gorący dzień ma taki problem..;/

jakbym brał używkę od kogoś innego,to po prostu musi być identyczne wcięcia w przełącznik z tego co z rozumiałem..

jest jakaś pewność,że będzie taki sam w renault megane,scenic lub innego modelu,ale z tego samego rocznika lub takiej samej wersji wyposażenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o wcięcia na kostce,którą podpinam pod przełączniki ,tak

Tak, chodzi o wypustkę na kostce i wycięcia w przycisku. Jak wyjmiesz to zobaczysz o co chodzi.

 

Przełączniki masz takie same w megane 1, scenicu 1, clio (modelu nie pamiętam) i może w czymś jeszcze, kwestia tylko tych wycięć.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!