Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika


chomiczekOKP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ostatnio delikatne szarpanie silnika na niskich obrotach.. sprawdzałem i mam zerwana poduszkę pod silnikiem.. chciałem znaleźć takową na allegro, ale nie jestem pewny, która to powinna być..

 

Czy może ktoś pomóc w identyfikacji poduszki, która znajduję się (patrząc od przodu na silnik) po prawej stronie na dole.

Samochód to Renault Megane Scenic z roku 97, silnik 1.6 8v.

 

Ile taka poduszka może kosztować? Jest sens zakładać używke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to u siebie i tych poduszek jest bardzo wiele typów. Jeżeli masz możliwość w sklepie, to podjedź, podaj im numer vin oraz wszystkie dane, poproś by była możliwość wymiana gdyby okazało się ,że nie pasuje, to jedyne sensowne rozwiązanie. I nie baw się w używane boi możesz trafić na gorszą niż masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz taki silnik, jak w profilu (K7M), to są tam takie poduszki:

Poduszka lewa (pod skrzynią biegów). Link do sklepu.

poduszkapr.jpg

Poduszka prawa (z przodu silnika, przy pompie wspomagania/sprężarki klimatyzacji). Link do sklepu.

poduszjej.jpg

Poduszka tylna (za kolektorem dolotowym, trochę w dół). Link do sklepu.

poduszeoe.jpg

 

Na tych poduszkach nie ma co oszczędzać. Jak kupisz najtańszą, to po góra roku będziesz musiał je na nowo wymieniać.

Sklep podałem dla przykładu, abyś zorientował się w cenach.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kreciq dzięki za pomocną odpowiedź.. tylko jeszcze uściślając podałeś prawa/lewa stojąc pomiędzy światłami i patrząc na silnik?

Bo wydaje mi się, że silnik jest po lewej stronie, więc skrzynia powinna być po prawej, chyba, że jestem w błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki (prawy/lewy) określa się z miejsca siedzenia za kierownicą. Przed nawiasami napisałem, jak się nazywa poduszka, w nawiasach gdzie je znaleźć. Oczywiście stojąc przed autem, kierunki się zamienią, ale nazwy poduszek nie (i nie tylko poduszek, np. błotnik lewy stojąc przed autem będzie po prawej stronie). Nie chciałem wprowadzać zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!