Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę 1.6 16V 2002


atari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam nowego samochodu i nawinęło mi się coś takiego:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2562281929

Co o tym sądzicie? Wydaje mi się, że troszkę drogawo, ale te skórzane wykończenia fajnie wyglądają.

Na co zwrócić uwagę przy oględzinach samochodu? VIN spróbuję sprawdzić na stronie Moje Renault, jak mi sprzedawca odpisze.

Gdzie najlepiej iść z tym samochodem? Do ASO Renault, stacji diagnostycznej czy jakiegoś bardziej samodzielnego mechanika?

Czy ten model/typ silnika ma jakieś charakterystyczne wady? Póki co doczytałem się tylko, że rozrząd potrafi się rozlecieć i należy go wymieniać częściej niż by na to wskazywała dokumentacja.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiualnie ja do niczego się nie przyczepię, ale wg mnie przebieg na banka nie ten, to jest po prostu nie możliwe ;) w aucie z niemiec, środek nie nosi jakiś widocznych śladów zużycia, trochę boczek fotela, ale tutaj widzę nie jest strasznie, widziałem przy podobnym przebiegu :notacrook: masakre, ładne oryginalne alumy, sam bym takowe zakupił jakby ktoś miał :P

 

nic nie pisze o książce, wiem że ją można podrobić ale jakby była to by była ;)

rorząd wymieniony, ciekawi mnie kiedy, bo jeśli to było jakieś 2 lata temu to przebieg w 1000% jest wyższy, ciekawe jeszcze jak wygląda potwierdzenie jego wymiany, nalepka, rachunek itp. ;)

 

a co do samego silnika to jest bardzo trwały, ogólnie to cewki padają ale to zależy od szczęścia, wcale nie muszą :P

no i ten rorząd - jak się wymieni na czas i nie jakieś części no name to będzie hulać aż miło ;)

 

Najlepiej jak masz kase podjedź do aso, a jak nie masz to nie kupuj używanego samochodu :) - żart :P może masz znajomego mechanika co ma pojęcie i chociaż kanał, też powinien sobie poradzić z wydaniem diagnozy - WARTO? :)

 

PS.

po kupnie mozesz mi sprzedać te alufelgi :)

Edytowane przez pcz_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz pytanie, co w ASO powinni sprawdzić? Diagnostyka komputerowa, kompresja silnika? Podadzą mi oryginalny przebieg na podstawie VIN auta z Niemiec? (gdyby się nie udało na Moje Renault)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aso podaje przebieg do momentu serwisowania u nich auta, pozwoli to określić przebieg do momentu ostatniej wizyty :notacrook:

 

a sprawdzać możesz czego dusza zabraknie, ale wtedy koszta pójdą w górę ;)

 

ogólnie to zawieszenie, zbierzność. geometrię, silnik czyli komputer, kompresję też możesz ale wg mnie jak silnik dobrze chodzi i nie ma błędów to zarżnięty też nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli powiedzmy że najważniejsza jest diagnostyka komputerowa bo pozwoli mi sprawdzić stan silnika oraz geometria, która jeśli wyjdzie źle, oznacza, że auto miało poważniejszą kolizję?

Zbieżność i zawieszenie to rzeczy, które się naturalnie zużywają podczas eksploatacji i tym się chyba za bardzo nie przejmować?

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze samochody z niemiec musza miec krecony licznik:) z tym bym sie kłucił mam tate w niemczech i ja sam sprowadziłem sobie Meganke z Niemiec z przebiegiem 147tys:) w 2009 roku:) auto 2001 rok sprawdzany w ASO w Pl i w Niemczech i wszystko zgodne:) predzej bym sie kłucił o krecenie licznika w nowych autach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam VIN, wbiłem na stronie Moje Renault, ale niestety nie mam żadnego info, ani napraw, ani przebiegu, nic :notacrook: Jedynie, że jest to

Expression mit Elysée-Paket 1.6 16V i jakie ma opcje wyposażenia (też w języku Goethego).

Przebieg... udało mi się wpisać ręcznie :/

Edytowane przez atari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/renault-megane-1-6-fairway-klima-st-leder-5türer-euro-3-rosenheim/165525916.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=20700&makeModelVariant1.modelId=17&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=74&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=86&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&maxFirstRegistrationDate=2003-12-31&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&colors=GREY

 

Dodano: 17 sie 2012 - 18:58

Reszte sam sobie odpowiedz. Ale ten przebieg nie jest i tak prawdziwy bo ten komis prowadzi Turek i wiadomo co oni robią. A auto już od poczatku jest na import przeznaczone. A jeżeli o cene chodzi to niech Ci spusci do 1500 euro bo tyle to jest warte. Rada szukaj samochodów z krajów skandynawskich, ja Ci pomoge sprawdzić wszystko bo są bazy na stronach ministerstw transportu.

 

Dodano: 17 sie 2012 - 18:59

oj export

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!