Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lampka kontrolna układu oczyszczania spalin


Mattias76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wracając wczoraj z wakacji (w olbrzymim korku), poczułem w kabinie smród coś jak spalony plastik izolacja (trudno określić). Po jakimś czasie zapaliła się na stałe kontrolka "Lampka kontrolna układu oczyszczania spalin". Wiem, że na forum było tego dużo, ale może ktoś z Was miał podobny problem głownie chodzi mi o smród? Po zatrzymaniu i podniesieniu klapy nic się nie kopciło, nawiew był włączony bez klimy. Silnik pracował równo (wiec wykluczam wstępnie cewkę). Dzisiaj chcę zajrzeć pod osłonę i przyjrzeć się jeszcze cewkom, wiem, że mam 3 oryginale dobrej firmy a czwartą licząc od rozrządu Sagem. Od jakiegoś czasu coś metalicznego dzwoni mi w rurze wydechowej na poziomie katalizatora. Być może to on zakończył żywot (163 tyś km). Teraz tylko gdybam, ale dziś chcę podpiąć za pomowca ELM 327OBD II i ScanMastera 1.6 komputer. I tu mam pytanie drugie czy warto się tym bawić czy odpuścić i jechać do serwisu? Ewentualnie grze w Krakowie znacie jakiś dobry serwis dla Scenica. Pozdrawiam.

Maciej

 

Witam ponownie po podpięciu ELM 327 i odpaleniu ScanMastera wyskoczył błąd:

"P0438 - obwód czujnika temperatury konwertera katalicznego za wysoka wartość sygnału wejściowego". Gdzieś na innym forum znalazłem jeszcze dodatek "blok cylindrów nr 2".

Pozdrawiam.

Maciej

Edytowane przez Mattias76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!