Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła dzienne pomocy !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym was się poradzić ponieważ zakupiłem światła dzienne LED MODEL DRL 705 i gdy je założyłem było wszystko ok pojeździełm troszkę po deszczy i gdy włączę kierunek lampy błyskają a gdy dodam do tego kierunku jeszcze hamulec nożny to światła dzinne migają naprzemian z kierunkiem a gdy lampy dziennie podłączę po siwatła mijania żeby dziennie gasły to jest wszystko ok a jak były podłączone pod światla pozycyjne żeby na pozycyjnych już gasły to na początku było ok tylko po tym deszczu się tak zrobiło a na kablu pod miernikiem wychodzi 12v bo pomyślałem że gdzieś gubi prąd ale jest ok ma może ktoś jakieś sugestie, myślałem też że może być walniety przekaźnik kierunków no ale nie ,bo na światłach mijania jest ok gdy dzienne są zgaszone.Proszę o pomoc.Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw kogoś za autem dla obserwacji, włącz światła, kierunki i naciśnij stop.. Prawdopodobnie masz sławetną choinkę w tylnych lampach z powodu kiepskiej masy. To się przenosi na przednie postojowe, a z nich masz sterowanie do dziennych. Jeśli jest tak jak przypuszczam to przyczyna jest w kostce tylnej lampy. Zdemontuj, popatrz na styki w kostce i panelu z żarówkami, podoginaj styki, przeczyść, ponownie poskładaj i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatła z tyłu są ok tylko dzienne błyskają gdy wlączony jest kierunek a jak do kierunku dodam jeszcze stop to migają dzinnie naprzemian z kierunkiem a wszystkie inne swiatla sa ok moim zdaniem jezeli migają naprzemian po naciśnieciu stopu to na stop musi iść wieksza moc a na dzienne traci i dlatego to tak siedzieje ale dlaczego dopiero to sie stało jak dziennie mam juz założone z 4 miechy ,rozumiem jakby od początku ale to stało sie nagle z dnia na dzień

Edytowane przez krzysiekscenic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było jak piszesz, spadek mocy, to tak samo miałbyś przy włączonych mijania albo drogowych, po nacisnięciu stopu i włączonym kierunkowskazie. Tam jest jeszcze większa moc potrzebna jak dla dziennych, wiec i ten efekt byłby bardziej widoczny.

To z obciążeniem dziennymi nie ma nic wspólnego...

Nie będę się kłócił czy masz sprawne lampy tylne, jednak tam bym szukał przyczyny. Zależność opisałem wyżej, a problemy z masą w tylnych lampach to częsta przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie ucieka gdzieś masa od tych świateł.

to stało sie nagle z dnia na dzień

Raz tylko poszedłem do kiosku po fajki i po powrocie do auta miałem "choinkę". Tak więc w moim przypadku to było z minuty na minutę :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze popatrzę jednak w tych lampach a jak w razie czego by było nie to ,to co jeszcze może być ?? A może jakieś błędy na komputerze?? Albo wina dziennych ale jak dzienne podłączę na krótko do akumulatora to jest ok.

 

Dodano: 02 wrz 2012 - 21:38

Wszystko jest ok poprzeczyszczałem i podoginałem i nic a z tym uciakaniem masy to pewnie juz do elektryka??czy samemu można jakoś to odkryć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz podłączone te dzienne?

skąd poszczególne przewody mają zasilanie? jak jest podłączona masa - do nadwozia czy gdzieś w wiązkę?

czy przewody są dobrze zaizolowane?

posprawdzaj wszystko dobrze. Może masz słabą masę w światłach jak piszą powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!