Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Padł rozrząd - czy silnik jest bezkolizyjny?


pepasy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam Reanult Megane Grandtour 05.1999 rok 1,9 dti (98KM) jest to model "F9Q A 736" wygląda dokładnie jak ten:

 

http://fotka.megane.com.pl/?v=1816405351gng.jpg

 

Padł mi podczas jazdy pasek rozrządu i w związku z tym mam pytanie, które brzmi: czy jest to silnik tak zwany bezkolizyjny? Mam na myśli czy podczas zerwania się paska rozrządu lecą zawory, tłoki itp. czy silnik jest zabezpieczony przed taką ewentualnością?

 

Auto jest obecnie zagranicami kraju i w grę wchodzi jedynie szybka wymiana rozrządu na parkingu pod blokiem więc chciałbym wiedzieć czy jak to się zrobi auto odpali. Ze względu na wysokie koszty jakakolwiek diagnostyka silnika raczej nie wchodzi w grę.

 

P.S.

Mam jeszcze jedno zapytanie. Czytałem w jakiejś mądrej książce od rozrządów mechanika że są dwa rodzaje rozrządów w tym silniku: jedne mają znaczniki do jego ustawienia a inne nie i potrzebny jest specjalistyczny przyrząd? Czy można to jakoś ustalić bez rozbierania silnika (np. po VIN)?

Edytowane przez pepasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić. Silnik jest jak najbardzie kolizyjny :notacrook: Pytanie czy po zerwaniu paska próbowałes uruchomić silnik? Jeśli tak to tylko pogorszyłeś sytuację. Wymiana zaworów, obróbka głowicy jest pewna. Nie ma szans na naprawę pod blokiem. W mojej poprzedniej megi po zerwaniu paska miałem tylko jeden zawór prosty. Także nie zazdroszczę ale jednocześnie życzę powodzenia z naprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zaraz kiedy zakupiłem to auto miałem już taką sytuację że pasek alternatora wystrzępił się i podwinął się pod rozrząd który przeskoczył o kilka zębów i unieruchomił silnik. Oczywiście kręciłem rozrusznikiem próbując uruchomić auto i nic, później przyjechał assisnance i też kręcił aż odholował mnie do serwisu gdzie połapali się co się stało. Wtedy żaden zawór, głowica nie zostały uszkodzone. W autoryzowanym serwisie powiedział mi mechanik że szanse jest 50/50. Więc może jednak jest bezkolizyjny?

 

Teraz raz zakręciłem rozrusznikiem ale mając doświadczenie wiedziałem że nie ma to dalszego sensu. Nie było też jakiś odgłosów niszczenia elementów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy klin się nie zerwał na wałku rozrządu. Niedawno był taki temat, też silnika dti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd pewność, że to pękł pasek rozrządu? nie ma co od razu zakładać najgorszego, chyba, że otwierałeś pokrywę i stwierdziłeś to naocznie...

 

Witam,

 

100% pasek: jest pęknięty i luźny. Widać to bez rozbierania pokrywy patrz na załączonym zdjęciu silnika, po lewej stronie (oczywiście w tym modelu jest wszytko sprawne).

 

Mnie najbardziej interesuje czy jest sens wymieniać rozrząd bez diagnostyki silnika (choćby sprawdzenia ciśnienia w cylindrach), nie mam sprzętu do czegoś takiego, a holowanie auta na serwis i diagnostyka może przewyższyć jego wartość rynkową więc odpada. Może ktoś potwierdzić lub jednoznacznie obalić bezkolizyjność jego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam scenica z silnikiem 1.9dci z 2002r.Stało mi się dokladnie to samo tzn troczący pasek klinowy i reszta jak wyżej.Koszt to 2200pln i nie do naprawy pod blokiem.Sprawdz rolke alternatora od tego wytroczył się pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!