Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kilka pytań


jackuc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

dawno mnie nie było na Forum, dlatego mam kilka pytań, które opiszę w jednym wątku:

 

1. czy macie jakieś pomysły na wyciszenie deski rozdzielczej ? Strasznie skrzypi itp. Szczególnie przy obecnych różnicach temperatur, potem jak samochód się nagrzeje to jest lepiej. Moim zdaniem deska w renault jest kiepsko zrobiona, np. w astrze 2 bardziej przypomina to sztywny monolit, a w reno ta „czapa” tj górna część deski jest jak dla mnie mocno niestabilna

 

2. jak kręcę kierownicą w lewo to wyraźnie słychać coś jakby obcierającą sprężynkę z okolicy liczników. Co to może być?

 

3. jak cofam i skręcam kołami to słychać bardzo wyraźne mruczenie/warczenie z okolic silnika – pewnie wspomaganie/pompa tak burczy, czy to normalne ?

 

4. z punktu pokazanego strzałką dochodzą takie dziwne cykania/chrobotania na wolnych obrotach (zaraz przy przegrodzie kabiny). Wydaje mi się, że kiedyś tak nie było, ale może to być tylko moja autosugestia

 

 

 

Dzięki za porady

 

Pozdrawiam

post-118-1193752951_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Deska zbudowana jest rewelacyjnie. Nic nie skrzypi i nie ma prawa. Może masz uchwyty pourywane??

2. Zerknij, czy kolumna kierownicy nie obciera ci o sprężynę hamulca lub sprzegła przy pedałach

3. Wspomaganie będzie wyć i przy jeździe do przodu i do tyłu, jeśli coś uwalone, albo mało oleju. Sprawdź stan oleju.

4. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Poprzedni właściciel próbował ją wyciszyc i może coś pourywał. Podpytam go jeszcze

2. To bardziej od liczników, jakby w desce, ale sprawdzę

3. Mam od początku problemy z przekładnią, była regenerowana itp, to buczy tylko przy skręconych kołach jadąc do tyłu np w garażu podziemnym. Olej tip-top

4. Ok, dzięki, bym musiał posłuchac innego egzemplarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że to cykanie to poprostu wtryski działają (przy kolektorze dolotowym). Normalne zjawisko. Szczególnie przy wolnych obrotach słychać potem odgłosy silnika zagłuszaja.

Przy całkiem zimnym silniku to jeszcze zawory dają znać zanim olej nie dotrze - też norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Co do deski - jezeli poprzedni wlasciciel kombinowal to nalezy po prostu to poprawic. Wsluchaj sie gdzie trzeszczy (przyda Ci sie ktos do pomocy) rozbieramy, podkladamy gąbke przyklejajac ja tasma dwustronna i skladamy - powinno pomoc.

 

Ad 4. To cykanie to silnik krokowy - ktory cykac powinien :-) - jest troche na lewo od twojej strzalki

 

pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie śruby pod cykaczami reszta zatrzaski na froncie, ostatnio zdejmowałem 30 sek żeby zdjąć i tyle samo żeby założyć

 

co do zaworów to się reguluje mój niedawno jeszcze klekotał jak zarżnięty kamaz wyregulowałem zaworki i znowu zrobił się miły mruczek (polecam jak klekocze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!