Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pare problemów z megi


nightstar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! To moj pierwszy post więc prosze o wyrozymiałość. Mam pare problemów z moją megane 96' 1.4RN zagazowaną. Mianowicie:

1. Słynne już falowanie obrotów- z tego co czytałem to wina silniczka krokowego, ale jak będziecie mieli jakieś jeszcze sugestie, to prosze o wskazanie ich(zawsze lepiej to się przygotować zanim się pojedzie do mechaniaka)

2. słaba dynamika na gazie. Jakiś miesiąc temu regulowałem zawory i problem znikną, ale teraz jest jakby to samo, możliwe jest, żeby się tak szybko rozregulowały??

3. w mieście 10-11 litrów, w trasie nie mniej, a nawet więcej, raz mi spalił 15... jak to możliwe wogóle przy takim silniku- jeżdże spokojnie(nie stylem emerytalnym, ale też nie jestem demomen i dawcą nerek)??

4. I ostatni chyba niaj powiażnijeszy: jak jade sobie autostradą i daje na 5 to przy większych prędkościach( powyżej 100) bięg co jakiś czas "spada" na luz. Nie towarzyszą temu, żadne objawy, dzięki którym można się szybko na to przygotować.

 

Z góry dzienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nightstar, ja bym spróbował regulacji drążków. Jeżeli pada synchronizator to jest zgrzyt przy wyskakiwaniu biegu. Jeżeli pada skrzynia, to fakt zaczyna się od 5 biegu, ale kolejne biegi padają już szybko. Jak długo jeździsz z tą uszkodzoną 5 ?

 

Jeżeli wymiana będzie konieczna, bo tak jak bronius pisze, nie ma co się bawić w naprawę tylko brać używaną. Będzie na pewno szybciej, natomiast nie wiadomo jak długo pochodzi Ci taka używana skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałem do mechanika i narazie kazałem zobaczyć ile oleju jest. brakowało lekko ponad pół litra- oczywiście uzupełnił ubytek. przejechałem się od siebie do wrocławia, gdzie studiuje (250 km) i problem się nie pojawił( wcześniej na tej trasie byłe to parenaście razy- wcale nie przesadzam), z czego się bardzo ucieszyłem, ale prawde mówiąc w cuda nie wierze, więc narazie w planie mam dalsze testowanie. Krzychu żadnego zgrzytu nie słyszałem, poprotu bez zapowiedzi, niczego "ciach" i już jest na luzie.

Jak długo jeżdże?- samochód kupiłem 4 miechy temu jest 11-to letni więc ciężko powiedzieć, czy ja ją tak dojechałem, czy poprzednik.

 

Acha właśnie co do mojego 1 posta. Z tym spalaniem, to okazała się dziwna rzecz, bo miałem nieszczelną instalacje gazową i uciekał mi gazik na wielozaworze( uszczelkę wymienili i jest dobrze), chociaż facet się za łeb chwytał jak to możliwe, bo wcześniej(jakiś miesiąc temu) sprawdzał i było ok :shock: . :roll:. Troche się przeraziłem jak doszło do mnie jakie mogły być tego konsekwencje...... teraz mi spala niecałe 8 w trasie, o ile dobrze policzyłem.

 

Więc dobra rada uważajcie na swoje instalacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!