Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

próbowałem doszukać się podobnego tematu jednak odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem - choć oczywiście nieco podobne wątki były już założone.

Mój problem polega na tym, iż z tyłu, dochodzą dziwne dzięki - tępe-puste pukanie - hm może nieco przypominające pukanie półki jednak tą opcję już wyeliminowałem. Sprawdzałem już:

- stuki wywołane przez wydech

- stuki wywołane przez bak

- stuki wywołane przez amortyzatory (z tego względu, iż zimą były wymieniane, w pół roku szlag by je.. ?)

- stuki wywołane przez klapę (na zamku był luz lekki, teraz go już nie ma - przy na prawdę energicznym i mocnym uginaniu auta o klapę odzywa się i to w minimalnym stopniu)

 

Szczerze powiedziawszy nie mam już pomysłu na to, co się dziać może. Irytuje mnie bardzo to pukanie - wystarczy niewielka nierówność (bo głównie przy takich zjawisko to występuje) i wali..

Czy może ktoś byłby w stanie mnie poratować ?

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

@edit

byłem jeszcze przed chwilą sprawdzić luz w kołach i.. nie ma go. Koło normalnie się kręci - minimalnie tarł hamulec no ale to w miarę normalne chyba.

Edytowane przez bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawdziłeś już wszystko tzn. klapa, wydech, półka, zagłówki (też drgają), śruby mocujące amortyzator to wszystko wskazuje na amortyzator. Ja miałem tak samo: http://megane.com.pl/topic/28616-stuki-z-tylu-na-nierownosciach/page__p__227967#entry227967. Cuda robiłem aż w końcu dowiedziałem się że moje roczne Bilstein B4 mają system tłumienia dwururowy, który nie jest najlepszy i w każdym aucie B4 na dwururce głośno pracuje (szczególnie przy szybkim skoku amora np. kostka brukowa, małe poprzeczne nierówności). Stuki były cichsze jak z tyłu był komplet pasażerów. Od czerwca mam z tyłu Bilstein B6 na jednorurce i systemie upside-down z przodu KONI Sport i jest MEGA!!! Jeszcze raz napiszę to na tym forum: BILSTEIN ZACZYNA SIĘ OD B6!

 

EDIT: Sprawdziłem i twoje amory też są na dwururce :D

Edytowane przez B-Rey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci za odpowiedź.

Próbowałem - naciskałem na amorki i nic - cisza. Reklamować chyba tego nie idzie. Półroczne amorki i już do wymiany? Jeśli tak to więcej gówna firmy optimal nie kupie, a wszystkim forumowiczom odradzę z całego serca.

 

ps

Masz może jakiś patencik na sprawdzenie amorków jakimś domowym sposobem? Może faktycznie nawale do bagażnika kilka trylinkek i sprawdzę jak wtedy będzie pukać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie inne auto ale dorzuce od siebie ciekawostkę. Ostatnio coś mi pukało od strony bagażnika. Oglądałem pod spodem, z góry i nic. Najczęściej działo sie tak przy cofaniu albo hamowaniu. Zabawne, ale odkręciła się śruba mocująca podnośnik.Dociągnąłem i przestało pukać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj wjechałem na kanał i odkryłem, że coś mi lata w baku. Po udeżeniu młotkiem gumowym w bak coś w nim lata przez około 1-2 sekundy jakby jakaś śrubka/nakrętka. Stąd moje ptyanie Co to może być i jak to dziadostwo wyjąć?

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ogłoszenia

  • Polecana zawartość

    • Nawiew tylnej kanapy - Megane 3
      Witam, planuje zakup Megane 3 Grandtour. Przegladajac ogloszenia nie widze aby jaka kolwiek miala nawiew na tylnia kanape. Pytanie czy jesrt to do zrobienia ? Może części z laguny 3 beda pasować ? Robił, ktoś cos podobnego ? Wymysliłem sobie kupno M3 1.5 dCi 110km, do tego chciałbym na start zrobić chip zeby podniesc moment  obrotowy i zyskać pare km. Później  chciałbym wrzucić jeszcze radio 2din z możliwością podpięcia kamery cofania i gniazdo zapalniczki lub usb do ladowania dla pasazera z tylu. Aczkolwiek najbardziej mnie nurtuje czy jest opcja na ten nawiew do tylu dla pasażerów. Jeżeli to pomocne... jestem gotow zrezygnować z tego joysticka jesli takowa wersja jaka kupie bedzie go posiadać. jezeli bedzie trzeba zmienić caly ten tunel . Dla mnie jest elementem zbędnym. W tym miejscu bardziej pasowałby jakis schowek z zasuwana roletka, albo poprostu miejsce na kubek. 
       
      Jesli był taki temat poruszany to podlinkujcie. Nie znalazlem nic co by zaspokoiło moje pytania. Widziałem wątek o M4 ale te auta chyba troszeczke sie różnią ? 
       

      REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6  - Prezes
       
       
      • 25 odpowiedzi
    • Jak sprawdzić kod silnika?
      Czy można jakoś odczytać kod silnika i skrzyni biegów z naklejki czy VINu? Jeśli tak to jak?
      • 11 odpowiedzi
    • Cześć, w przeciągu dwóch tygodni mam odebrać swoje megane 1.3 tce 140. 
      Powiedzcie proszę bo gdzieś wyczytałem, że nowoczesne silniki wraz z olejami są tak skonstruowane, że nie trzeba wymieniać oleju po 1000-2000km od wyjechania z salonu.
      Jak to w praktyce wygląda aby samochód służył długie lata?
      • 34 odpowiedzi
    • Dynamiczny kierunkowskaz led - przód
      Witam, zamontowałem pasek led wewnątrz oryginalnego klosza na kierunkowskaz, wygląda dużo lepiej, jedyny problem jaki mam do rozwiązania to przerywnik, na awaryjnych działa normalnie natomiast przy używaniu jednego kierunku mruga szybko jakby była spalona żarówka, nie wiem czy bawić się w oporniki czy da się coś ustawić w ddt4all ?
       
       
      • 13 odpowiedzi
    • Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?
      Pomysł zapożyczyłem z innego forum i wydaje mi się, że nie jest głupi
      Więc ja zacznę: zamówiłem 2 żarówki h4 Philips X-treme 8-)
        • +1
      • 5805 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...