Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prosze o kilka informacji o Megane 1,9 dci


krzysztof.k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w chwili obecnej nie posiadam żadnego auta,myślę o zakupie Megane Grandtour 1,9 dCI Dynamique z 2002 roku. . Upatrzyłem sobie takie autko od pierwszego właściciela i zastanawiam się brać czy nie brać ? Auto ma książkę serwisową przejechane 210 tyś.km i tu mam dylemat bo nie znam tego auta tego silnika jakie mogą mnie czekać nie miłe niespodzianki, czy warto przesiadać się do Renault Megane do tej pory jeździłem Oplem Vectra,Fordem Mondeo obydwa z 2000r. silniki diesel i nie narzekałem. Bardzo proszę Was o wyczerpujące wypowiedzi. Jaka jest różnica między silnikami Dti a dCi ?

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum :!: Za to, że nie zrobiłeś tego przy rejestracji, co jest obowiązkowe, a już go złamałeś dostajesz czerwoną kartkę. Należy spokojnie poczekać na odpowiedź a nie pisać kolejny dokładnie taki sam post w nowym temacie. Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie putinada, tylko jak ktoś nawet sobie nie zadał trudu aby przeczytać parę linijek

o zasadach jakie tu obowiązując to niech się potem nie dziwi :!: TYLE OT :!:

 

Ja nie odpowiadam bo może źle zadałeś pytanie ;-)

Ja nie mam porównania bo nie śmigałem dCi. Mogę się wypowiedzieć BP vs dTi

Ze swojego jestem zadowolony i rozczarowany jak ja to mówię na duży PLUS.

Zbiera się ładnie i ten moment obrotowy :-) Ważne aby lać dobre paliwo i tyle.

Resztę już było pisane na forum - trzeba tylko poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to diesel i powinien mieć dwa rzy dłuższą żywotność od benzyny

teoretycznie masz racje, dci sa wrazliwe na jakosc paliwa wiec wtryski moga domagac sie wymiany, w tdi to bym sie zgodzil ze mozna kupowac przy przebiegu 200 000km ale tutaj byl sie mocno zastanawial

 

[ Dodano: 2007-11-03, 21:12 ]

zreszta z ta zywotnoscia to tez teraz jest inaczej niz kiedys, pewnie jest pelno pozajezdzanych diesli przy 200 000 i pelno benzyniakow w super stanie przy tym przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać by się przydało, że bardzo dużo handlarzy, którzy sprowadzają auta cofają liczniki i to o 100000 lub więcej. Sam miałem taką "przyjemność" jak gość zarzekał się, że jest wszystko ok, a w serwisie wyszło, że samochód musiał przynajmniej przez ponad rok jeździć do tyłu i to bardzo intensywnie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do handlarzy to się zgadzam,lecz to auto byłem i widziałem osobiście w Niemczech. Posiada książke serwisową i przebieg na pewno nie był "krecony". Nigdy nie miałem Renault i bardzo dużo osób mi odradza zakup "francuza". Gdyby ten przebieg byl np.w Passacie nawet ze starszego rocznika (1999),a ta Megane jest 2002r. to brałbym w ciemno. Tu zatanawim się bardzo i te wasze wypowiedzi jakoś mnie nie przekonały do zakupu Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich:) ja również mama zamiar kupic megane z 2003 19 dci z przebiegiem 130 000 i zastanawiam sie na co zwrócić uwage przy kupnie. Jak ocenic hamulce , zawieszenie , silnik, wtryski , trubine itp jesli mozecie to pomóżcie albo dajcie linak na na jakiegos posta aha i jestem NOWY :) POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mil3k6, najsensowniej w tej sytuacji, podjechać na przegląd do serwisu przed zakupem. Koszt niewspółmiernie mały do późniejszych, nieprzewidzianych wydatków. Pytasz w poście o takie elementy, które trudno sprawdzić domowym sposobem. Ponadto, jeśli sprzedający jest pewny stanu auta, nie powinien robić problemów i zgodzić się na taki przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mil3k6, moim zdaniem, przede wszystkim na ilość kitu na prawej stronie nadwozia. W tym przypadku szczególnie polecałbym zrobienie geometri przed kupnem. Reszta jak w poprzednim moim poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!