Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sonda lambda


MichMegane

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

ponawiam temat...

mam silnik 1.4 8V na wielopunkcie

padła mi sonda i kopiłem zamiennik za 100 zeta, niestety zepsuła sie po 2 miesiącach

kupiłem później boscha za nie cale 200 zł z wtyczka tylko ze jak ja podepnę to mi silnik źle pracuje :) wystarczy ze wrzucę wsteczny trochę do tylu podjadę ( tak wyjeżdżam z garażu) i czuje ze silnik tyrkocze...

nie wiem co to może być ? złe dobrana ?

szukałem już innej po numerze VIN ale nic nie znalazłem :)

auto z ta sonda było podpinane do kompa i sonda pracuje...

HELP !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sondę dobierasz po ilości kabli które ona posiada i kolorach tych kabli (muszą być identyczne) Co mnie bardzo dziwi że jak wrzucisz wsteczny to dostrzegasz objawy. Przecież silnik ciągle pracuje w jednym kierunku a zmienia się położenie tylko w skrzyni biegów. Jeżeli sondę zmieniałeś zaczął bym poszukiwania od Świec, przewodów WN, cewek, regulacji zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

W sumie problem nie dotyczy renault :) , a fiata seicento 1.1 MPI ale na forum seicento nie ma zbytnich fachowców a chodzi mi o ogólną opinię. Czy faktycznie uniwersalne sondy tak dobrze pasują do każdego typu samochodu (na allegro piszą, że o ile kolory kabli są takie same to wszystko będzie pasować), czy to bujda?

 

[ Komentarz dodany przez: DrNO: 2008-09-02, 16:19 ]

W sumie problem nie dotyczy forda
a to jest forum Renault :)

 

Przeniosłem do istniejącego. Kolejnym razem poszukaj> lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem również że jeżeli kolory będą się zgadzać to sonda jest odpowiednia a wydaje mi się że to prawda. Jedyne co można się doczepić to że te uniwersalne tanie sondy krótko żyją. Polecane są NTK NGK.

problem nie dotyczy forda,

heh ale czy to jest forum Forda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam mam pytanie jaka powinna być prawidłowo sonda lambda silnik K7M 1,6e 97r bo miałem wymienioną na uniwersalną ale chyba złą bo autko mi teraz w mieście spala 12 litrów na 100km, czy jak silnik łapie lewe powietrze na kolektorze wlotowym może to powodować większe spalnie paliwa.

 

Scalono z istniejącym tematem. Zaleca się do skorzystania z opcji :mrgreen: lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też próbowali wszędzie wcisnąć uniwersalną sondę, łatwiej im chyba takie sprzedawać - jedną do kilkunastu modeli, nie muszą szukać w katalogach i indywidualnie zamawiać. Pojechałem więc do sklepu Boscha i tam dobrali mi oryginalną według katalogu taka jak ma być i autko śmiga aż miło, a obecne spalanie (zima) głównie po mieście wg. kompa to 7.5 l. Różnica w cenie była jak pamiętam niewielka na korzyść uniwersalnej sondy, ale tak jakoś podchodziłem do niej sceptycznie, więc wybrałem katalogową dobrej firmy i jest gut :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!